Україна збереже позиції сильного гравця на світовому аграрному ринку — експерт

Україна збереже позиції сильного гравця на світовому аграрному ринку — експерт

Якщо виключити погодні катаклізми, є всі шанси до подальшого нарощування виробництва.

Україна збереже позиції сильного гравця на світовому аграрному ринку — експерт

У поточному році очікується відновлення виробництва ячменю, зростання виробництва пшениці і деяке зниження виробництва кукурудзи.

Про це сказав засновник і генеральний директор “УкрАгроКонсалт” Сергій Феофілов.

“У 2019, можливо, зміняться акценти. Ми очікуємо відновлення виробництва ячменю, зростання по пшениці, і, найімовірніше, деякого зниження по кукурудзі. Але загальна пропозиція зерна з України залишиться у тренді, що зростає, Україна збереже позиції сильного гравця на світовому аграрному ринку”, – прогнозує експерт.

За його словами, чотири сезони поспіль Україна збирала рекордні врожаї зерна. Після незначного зниження врожаю в 2017 році, валовий збір зерна знову показав рекорд.

“Безумовно, якщо виключити погодні катаклізми, є всі шанси до подальшого нарощування виробництва. Технології не стоять на місці і дозволяють знизити ризики фермерів”, – сказав С.Феофілов.

Гендиректор компанії вказав, що рекордний урожай виявив слабкі місця в українській логістиці, яка в умовах рекордного врожаю не справлялася з оперативним транспортуванням зерна на елеватори і в порти. Другим “проблемним місцем” були недостатні потужності зі зберігання, особливо в розпал збирання рекордного врожаю кукурудзи та соняшнику.

“Зростання виробництва за визначенням є стимулом, якщо не для будівництва, то хоча б для модернізації елеваторів. На ринку зерносховищ зберігається тренд будівництва фермерських елеваторів, які володіють невеликим обсягом і використовуються для продажу зерна при найвищих цінах. В результаті, попри рекордний урожай, вперше за багато років кукурудза була зібрана практично в повному обсязі і не залишається зимувати на полях. Раніше до 5-10% посівів залишалися неприбраними до настання зими”, – зазначив він.

С.Феофілов звернув увагу, що для лінійних елеваторів все більш актуальним стає можливість завантаження маршрутних поїздів 45-55 вагонів або навантаження 40-50 вагонів за 2-3 дні.

За словами гендиректора компанії, число лінійних елеваторів значно зросте в 2019 році.