Єдине насіння бавовни, проросле всередині спеціальній закритій капсулі, доставленої космічним апаратом «Чан’е-4» на поверхню зворотного боку Місяця, загинуло, що не переживши місячної ночі.
Повідомлення вчених Чунцинського університету передає The Guardian.
Місячна ніч триває майже 15 земних діб без прямого сонячного світла. Температура в цей період на поверхні супутника може опускатися до -170 градусів Цельсія.
Єдиний пророслий паросток бавовняного насіння з моменту настання місячної ночі прожив всього протягом однієї доби.
«Життя навіть в закритому контейнері не здатне пережити місячну ніч», — коментує професор Се Генсін з Чунцинський університету, який є головним інженером біологічного експерименту. Таким чином можна припустити, що вчені очікували подібного розвитку подій.
Інші рослини, картопля, ріпак, не дали паростків. Плодова муха, на думку вчених, навряд чи вилупиться.
«Фруктові мухи — дещо ледачі тварини. Вони можуть не вийти», — прокоментували вчені. Якщо вони не змогли вилупитися, то, ймовірно, тепер втратили своє вікно можливостей.
Експеримент завершено. Як повідомили в Китайському національному космічному управлінні, організми всередині контейнера з часом повністю розкладуться і не завдадуть шкоди навколишньому місячному середовищу.
«Раніше таких експериментів не проводилися. На Землі неможливо створити штучну місячну середу з урахуванням її мікрогравітації і космічного радіаційного фону», — коментує Се Генсін.