Україна за 10 місяців 2018 року експортувала 24,43 тис.т вершкового масла, завдяки чому увійшла в ТОП-5 світових експортерів.
Про це свідчать дані аналітичної служби Асоціації виробників молока (АВМ).
«Це на 17% більше, ніж за звітний період Єврокомісії 2017 року. Що стало можливим за рахунок конкурентної ціни на тлі, наприклад, високих європейських. Наприклад українську олію в 2018 році коштувало в середньому 4,5 $/кг, тоді як європейська — 5-5,2 $/кг. Саме ціна стала визначальним фактором того, що вже другий рік поспіль Україна активно співпрацює з Нідерландами», — говорить аналітик АВМ Яна Музиченко.
Серед основних імпортерів українського вершкового масла перше місце займає Марокко, друге — Нідерланди.
«Така співпраця говорить і про те, що Україна сформувала свій позитивний імідж на зовнішній арені і може непогано працювати без ринку сусідньої Росії. До того ж, якість українського молока, з якого виготовляють продукцію, в останні роки істотно поліпшується. Починаючи з 2013 року, частка молока сорту екстра в структурі надходження на переробку зросла з 9,8% до 20,6%. А як відомо, стандарти якості харчових продуктів в ЄС на вищому рівні, і імпортні товари, які до них заходять, також повинні бути високоякісними», — вважає експерт.
Очолює світовий рейтинг ТОП-експортерів вершкового масла Нова Зеландія, яка експортувала 410,4 тис. т, на другому місці — країни ЄС, які поставили на зовнішні ринки 151,3 тис. т вершкового масла. Третій рядок займає Білорусь — 73 тис. т, четверту — США, вони експортували 43,7 т.
Крім того, українські експортери в трійці лідерів з поставок на зовнішні ринки казеїну.
«Тут ми поступаємося тільки Новій Зеландії, яка експортувала в минулому році 78,5 тис. т, і ЄС, який поставив на зовнішні ринки 66,6 тис. т. Експорт України склав 7,1 тис. т», — підкреслила аналітик.
Також Україна посіла восьму позицію серед світових експортерів сухого збираного молока. Українські поставки на світовий ринок склали 22,2 тис. т, випередивши Туреччину, яка поставила — 21,1 тис. т, однак поступившись Канаді. Ця країна зайняла сьому сходинку рейтингу з показником — 61,6 тис. т.
У трійці лідерів з експорту сухого збираного молока країни ЄС — 758,8 тис. т, США — 617,2 тис. т і Нова Зеландія — 306,3 тис. т.