У поточному маркетинговому році експорт капусти виріс в 6 разів.

У поточному маркетинговому році експорт капусти виріс в 6 разів.

З травня по грудень поточного року Україна експортувала 2,4 тис. тонн білокачанної капусти, оновивши таким чином попередній рекорд.

У поточному маркетинговому році експорт капусти виріс в 6 разів.

У сезоні-2018/19 Україна відновила рекорд з експорту білокачанної капусти, повідомляють аналітики Української плодоовочевої асоціації (УПОА).

Більш того, експерти наголошують, що географія поставок також помітно розширилася.

З травня по грудень поточного року Україна експортувала 2,4 тис. тонн білокачанної капусти, а це в 6,2 рази більше, ніж в аналогічний період сезону 2017/18 і в 5,6 разів більше, ніж в цілому за минулий сезон. Для порівняння, за сезон 2017/18 Україна експортувала всього лише 431 тонну капусти.

Збільшити експорт білокачанної капусти в рази України вдалося навіть в умовах помітного зменшення власного виробництва, яке відбулося як через скорочення площ під цією культурою, так і внаслідок несприятливих погодних умов. Попит з боку експортерів залишається досить високим, незважаючи на те, що зараз ціни на капусту в українських господарствах вже в середньому в 2,5 рази вищі ніж в минулому році. Зокрема, відвантажувати цю продукцію фермери України готові не дешевше, ніж за 75-10 грн/кг або $ 0,27-0,36/кг.

Таку ситуацію аналітики УПОА пояснюють суттєвим скороченням урожаю в сусідніх країнах, а також в ЄС через посуху і сильної спеки влітку. В результаті саме це дало можливість Україні не тільки збільшити експорт, а й значно розширити географію поставок. Зокрема, якщо в минулому сезоні фактично єдиним покупцем української капусти виступала Білорусь, то в поточному сезоні основними експортними напрямками є Молдова, Польща і Румунія.

Експерти Української плодоовочевої асоціації прогнозують, що тенденція збільшення експорту білокачанної капусти з України буде спостерігатися і надалі. Свою думку вони аргументують високими цінами і обмеженою пропозицією в країнах-імпортерах. Зокрема, в Польщі поки капуста коштує в середньому на 40% дорожче, ніж в Україні. Більш того, багато хто з місцевих виробників відмовляються від збуту в очікуванні ще більш високих цін. Тому польські трейдери змушені шукати альтернативи на зовнішніх ринках.