Китай буде активно нарощувати частку імпорту із США сільськогосподарської продукції, енергоресурсів і промислових товарів. Таке рішення прийнято за підсумками нового раунду американо-китайських торгових консультацій.
Про це повідомляє Інтерфакс.
Представники КНР і США підкреслили, що «надають великого значення питанням захисту інтелектуальної власності та обміну технологіями, домовилися про подальше розширення співробітництва».
Переговори пройшли у Вашингтоні за участю віце-прем’єра Держради КНР Лю Хе. З боку США були присутні глава Мінфіну Стівен Мнучін, міністр торгівлі Уілбур Росс і голова Національної ради з торгівлі при Білому домі Пітер Наварро.
Пан Хе за підсумками зустрічі заявив, що вона була «конструктивною», делегації змогли досягти «проміжного прогресу, який заклав основу для подальшого етапу консультацій». «Під час цього раунду консультацій сторони провели відверті дискусії з відновлення торгового балансу, експорту технологій, захисту прав на інтелектуальну власність, роботі двосторонніх механізмів та інших питань, що становлять взаємний інтерес», — сказав віце-прем’єр.
Нагадаємо, США збиралися в січні 2019 року підвищити тарифи на імпорт товарів з Китаю з 10% до 25%. Але в грудні на полях саміту G20 в Аргентині Дональд Трамп і голова КНР Сі Цзіньпін домовилися відкласти підвищення мит на 90 днів. В кінці січня Трамп заявив, що якщо сторонам не вдасться укласти торговельну угоду до 1 березня, мита будуть підвищені.