Виробництво кормів у світі зросло на 3%, а в 2018 році обсяг продукції перевищив 1 млрд т (1,1 млрд тонн).
Про це свідчать дані щорічного звіту компанії Alltech (США), повідомляє AgroPortal.
Як зазначається, галузь зростає майже на 2,7% в рік. Таким чином, за п’ять років виробництво кормів в різних країнах світу зросло більш ніж на 14%. Укладачі звіту відзначають, що зростає не тільки населення світу, а й чисельність середнього класу, який споживає більше м’яса і готовий платити за це.
Лідером за обсягом виробництва кормів став Китай. Далі йдуть США, Бразилія, Росія, Індія, Мексика, Іспанія і Туреччина. Саме вони задають тренд і демонструють, як йдуть справи в сільському господарстві і як розвивається галузь. На ці країни припадає 55% всієї продукції, що випускається і 59% всіх підприємств по виготовленню кормів.
Уточнюється, що в США темпи зростання виробництва кормів склали 2%. Зросли обсяги виробництва всіх видів кормів для тваринництва і птахівництва. В цілому США міцно зберігають друге місце в світі за цим показником, поступаючись лише Китаю. Відзначається, однак, що ціни на корми в Америці є найнижчими по всіх категоріях. З огляду на наявність величезних ресурсів (земля, вода і ін.), США і надалі залишаться одним з провідних виробників кормів.
У Південній Америці помітних змін немає. Приблизно 76% всіх вироблених кормів на континенті припадає на Бразилію, Мексику і Аргентину.
У Європі зростання виробництва кормів у цілому склав 4%. Показники зросли по кормах всіх категорій. Найменше — тільки на 1% — для кормів, призначених для виробництва яловичини.
Азія і Тихий океан. Тут розташовані такі великі виробники кормів, як Китай, Японія та Індія. На них припадає 36% обсягу світового виробництва кормів. Один Китай виробляє майже 188 млн т. Це на 10 млн т більше, ніж США.