Гліфосат підвищує ризик онкологічних захворювань на 41% — вчені

Гліфосат підвищує ризик онкологічних захворювань на 41% — вчені

Всі проведені аналізи говорять про зв’язок гербіцидів на основі гліфосату з підвищеним ризиком виникнення неходжкінської лімфоми.

Гліфосат підвищує ризик онкологічних захворювань на 41% — вчені

Один з найпопулярніших гербіцидів гліфосат, підвищує ризик захворювання на рак на 41%.

Про це говориться в дослідженні Вашингтонського університету, передає AgroPortal.

Зокрема, вчені прийшли до висновку, що він значно збільшує ризик виникнення неходжкінської лімфоми (НХЛ), раку імунної системи.

«Все проведені на сьогоднішній день мета-аналізи, в тому числі і наш, послідовно говорять про один і той же ключовий факт: вплив GBHs (гербіцидів на основі гліфосату) пов’язаний з підвищеним ризиком НХЛ», — пишуть автори в дослідженні.

Автори доповіді Вашингтонського університету проаналізували всі опубліковані дослідження про вплив гліфосату на людину. Як зазначила співавтор і аспірант Рейчел Шаффер в своїй заяві, дослідження забезпечує найсучасніший аналіз гліфосату і його зв’язку з неходжкінською лімфомою, включаючи дослідження в 2018 році у понад 54 тисяч осіб. Вчені також оцінили дослідження на тваринах.

Зосередивши увагу на даних, що стосуються людей з «найбільшим впливом» гербіциду, дослідники прийшли до висновку, що існує «непереборний зв’язок» між впливом гліфосату і великим ризиком розвитку неходжкінської лімфоми.

Старший автор, професор в області біостатистики і наук про навколишнє середовище та гігієну праці Ліан Шеппард сказала, що вона «переконана» в канцерогенних властивостях хімічної речовини.

Автори нового дослідження визнали деякі обмеження свого аналізу, зазначивши, що доступні «тільки обмежені опубліковані дані». Крім того, вони написали, що дослідження, які вони оцінювали, варіювалися в групах населення, на які вони націлені: зокрема, рівні впливу гліфосату на учасників розрізнялися в звітах.

У доступних дослідженнях також не враховується вплив методу ведення сільського господарства з використанням «зеленого випалювання», при якому гліфосатні гербіциди потрапляють в сільськогосподарські культури до їх збору. Дослідники пишуть, що кількість залишків гліфосату, ймовірно, збільшилася з моменту введення цього методу в середині 2000-х років.

У свою чергу Bayer назвав новий аналіз «статистичною маніпуляцією» з «серйозними методологічними недоліками», додавши, що він «не надає науково обґрунтованих доказів, які суперечать висновкам великого наукового співтовариства, що демонструють, що гербіциди на основі гліфосату не є канцерогенними».

Нагадаємо, суд у Сан-Франциско 10 серпня 2018 р. оштрафував компанію Monsanto на $289 млн. Вказану суму необхідно виплатити в якості компенсації потерпілому з онкологічним захворюванням. Пізніше сума була знижена до $79 млн. Кількість судових позовів по гліфосату до Bayer в США становить понад 8 тисяч. Bayer придбала Monsanto в 2018 році за $63 млрд.