У порту «Южний» з'являться нова акваторія, причал та соєпереробний завод

У порту «Южний» з’являться нова акваторія, причал та соєпереробний завод

Ці об’єкти будуть побудовані в рамках ДПП

У порту «Южний» з’являться нова акваторія, причал та соєпереробний завод

Компанія «Дельта Вілмар СНД» домовилася з Адміністрацією морських портів України (АМПУ) про створення в порту «Южний» нової акваторії і будівництва причалу, необхідного для нового заводу з переробки сої, який побудує компанія.

Як повідомила АМПУ, 11 березня сторони підписали зміни до меморандуму, в якому визначені пріоритетні заходи з реалізації проекту державно-приватного партнерства в порту «Южний».

Згідно з документом, «Дельта Вілмар СНД» побудує новий причал №37, завод по переробці сої, складські та перевантажувальні потужності для перевалки наливних і сипучих аграрних вантажів. АМПУ, зі свого боку, проведе днопоглиблювальні роботи для створення операційної акваторії та підхідного каналу до нового причалу.

За даними АМПУ, пізніше сторони підпишуть угоду, в якій будуть зафіксовані зобов’язання сторін і терміни завершення робіт по кожному з етапів проекту. АМПУ розгляне можливість створення нової операційної акваторії глибиною 15 метрів в межах акваторії Аджаликського лиману порту «Южний», яка буде необхідна для повноцінної експлуатації майбутнього причалу № 37.

Як повідомила iAgro компанія «Дельта Вілмар СНД», причал і акваторія потрібні для функціонування нового заводу з переробки сої потужністю 2 тис. тонн на добу, який планує побудувати компанія. Також проект передбачає будівництво терміналу для накопичення і одночасного зберігання зернових і шроту потужністю 40 тис. тонн.

Завод з переробки сої дозволить «Дельта Вілмар СНД» отримувати з сировини на виході соєвий шрот і соєву олію, які будуть відправлятися на експорт, тому для компанії важлива близькість заводу до порту. Проектна потужність причалу №37 становить 3 млн тонн на рік. Терміни будівництва заводу ще не обумовлені.

За даними «Дельта Вілмар СНД», вартість проекту склав 150 млн доларів. Його відмінна риса в тому, що в єдиному комплексі будуть зав’язані три переробних підприємства — завод з переробки рослинних олій потужністю 2,1 тис. тонн на добу, завод з переробки насіння на 1,6 тис. тонн/добу і завод з переробки сої на 2 тис. тонн/добу.

Довідка

ТОВ «Дельта Вілмар СНД» було засновано в грудні 2004 року сінгапурськими компаніями Wilmar International Ltd і Delta Exports Pte Ltd. Wilmar International Ltd — одними з найбільших в світі компаній з переробки сільгосппродукції.

У 2006 році компанія запустила комплекс з перевалки та переробки тропічних олій, який виробляє весь асортимент маргаринів і жирів з поставленої індонезійської і малазійської тропічної сировини, а також української соняшникової олії. У 2014 році поряд з комплексом побудований завод з переробки насіння соняшнику.

Згідно з даними офіційного сайту компанії, за результатами першої половини 2016/17 маркетингового року «Дельта Вілмар СНД» входила в ТОП-10 експортерів маргаринів і жирів з України. За цей період вона продала за кордон майже 7 тис. тонн продукції, що становить чверть всього експорту з України (27 тис. тонн). Практично 60% експортних поставок «Дельта Вілмар СНД» прийшлося на ЄС.