Пальмова олія є найбільш ефективною в рамках виробництва, тому що для вирощування олійних пальм потрібно менше площ, а висока врожайність дозволяє досягти високого випуску олії, при цьому одним з основоположних чинників формування цін є обсяг кінцевих запасів продукту. Тому в разі скорочення пропозиції даної олії, інші рослинні олії не будуть здатні компенсувати попит на пальмову олію.
Про це на конференції Middle East Grains & Oils Congress повідомив директор LMC International Девід Джексон, повідомляє АПК-Інформ.
«Як відомо, на світовому ринку ціни на рослинні олії корелюють між собою. Пальмова олія є найбільш ефективною в рамках виробництва, що не можна сказати, наприклад, про соєві боби, в разі яких зростання виробництва прямо пропорційно залежить від зростання посівних площ. В останні 10 років спостерігається поступове скорочення площ сівби під олійними пальмами як в Індонезії, так і Малайзії, що може призвести до зниження виробництва пальмової олії. Так, для компенсації очікуваної нестачі пропозиції на пальмову олію в подальшому може знадобитися збільшення площ сівби під іншими олійними культурами», — уточнив експерт.
Зокрема, посівні площі під соєю повинні будуть збільшитися з 125 млн га в 2018 р. до більш 200 млн га в 2023 р., під ріпаком — до майже 100 млн га (майже в 2 рази), а під соняшником — до майже 75 млн га (в 3 рази). При цьому спікер зазначив, що на тлі відсутності зростання вироблення пальмової олії, ціни на всі рослинні олії будуть рости.
«Що стосовно регіону MENA (країни Близького Сходу і Північної Африки), з огляду на порівняльній віддаленості від азіатського ринку пальмової олії, країни даного регіону можуть переорієнтуватися на споживання і закупівлю інших олій», — підсумував експерт.