Об’єднані Арабські Емірати – країна, яка серйозно залежить від імпорту продовольства. 70% харчових продуктів на ринок ОАЕ ввозять з-за кордону. Тому Україна зі своїм розвинутим аграрним виробництвом має орієнтуватися, у тому числі, й на ринок Об’єднаних Арабських Еміратів.
Таку думку висловили в Раді з питань експорту продовольства (Ukrainian Food Export Board, UFEB), повідомляє Meat-Inform.
Серед продуктів, які мають найбільший попит в ОАЕ – м’ясо птиці, яйця, молочні продукти, цукор.
Через посушливий клімат, спроби розвивати тваринництво в країні зазнали невдач. У Об’єднаних Арабських Еміратах намагались налагодити виробництво ВРХ, птиці, овець та кіз, але це призвело до засолення ґрунтів та виснаженню джерел підземних вод.
“М’ясо свійської птиці – топова експортна позиція для нашої держави вже не перший рік. Попит на курятину в ОАЕ залишається стабільно високим, а частка поставок українських виробників на ринку країни становить 2,5%. Топ-продуктами в структурі експорту стали заморожені тушки і їх частини. Річний попит країни на м’ясо птиці в 2017 році становив 453 тис. тонн загальною вартістю 769,8 млн доларів. Україна здійснила поставки продукції лише на 19,2 млн доларів. Перші пробні поставки курятини в ОАЕ вітчизняні виробники здійснили в 2012 році. Топ-імпортерами м’яса свійської птиці до ОАЕ є Бразилія, США. Україна за обсягом поставок займає п’яте місце”, – зазначають експерти UFEB.
Нагадаємо, минулого тижня Європейський Союз досяг з українською владою попередньої домовленості перекрити найбільшому виробнику курятини — компанії Миронівський хлібопродукт — юридичну лазівку, за допомогою якої компанія наростила поставки курятини в обхід квот, передбачених угодою про Асоціацію.