Робоча група з розробки стандартів якості на швидкопсувні продукти, в тому числі яблука і груші, в складі Комісії ЄС прийняла рішення про необхідність скорочення виробництва даної продукції.
Повідомлення фруктового союзу Польщі передає AgroPortal.
В результаті збільшення обсягу врожаю яблук ринок відчуває надлишок продукції. При нормі європейського врожаю в 11,5 млн т в рік виробництво яблук у 2018 році склало 13,5 млн т. Високий урожай призводить до дефіциту робочої сили і виникає побоювання з приводу якості зберігання фруктів.
Зростання виробництва спостерігається не тільки в Польщі, але й в інших східних країнах, таких як Угорщина і Румунія.
«Питання про скорочення продукції повинно розглядатися в контексті того, що вимагає ринок, а не того, що може забезпечити виробництво. Сектор фруктів (яблук) у ЄС повинен враховувати оцінку зовнішнього і внутрішнього ринку. Така система оцінки існує у Франції вже кілька років, що дозволило скоротити виробництво яблук з 2 млн т до 1,5 млн т з урахуванням поділу на ключові ринки збуту», — йдеться в повідомленні.
Ситуацію посилює ріст виробництва в сусідніх країнах ЄС, таких, як Україна, Молдова, Росія і Казахстан, проблеми експорту, викликані забороною на ввезення товару в Росію і Алжир, обмеження пов’язані з фітосанітарними нормами і недостатній попит на основних ринках збуту.
Фінансова підтримка, надана ЄС в останні роки, перевершила очікування щодо охоплення і зростання виробництва понад потенціал ринку, що існує. Комісія підкреслила, що ЄС більше не підтримує безпосередньо виробництво, а займається організацією збуту фруктів виробниками і підтримкою маркетингової діяльності. Комісія має обмежений вплив на власні проекти розвитку сільського господарства, що реалізуються в державах-членах ЄС. В майбутньому держави, що входять до складу ЄС будуть більш вільними у вирішенні пріоритетних для них завдань і будуть нести більшу відповідальність за продукцію, вирощену на своїй території.
Незважаючи на поточний дисбаланс на ринку, пов’язаний з найбільшим урожаєм яблук і груш в історії Євросоюзу, Комісія не хоче вживати заходів, подібних заяві, що слідувала за введенням російського ембарго в 2014 — 2018 роках, і робить упор на стимулювання попиту, як на внутрішньому, так і на зовнішніх ринках.
Уточнюється, що попит на яблука і груші також обмежує конкуренцію з екзотичними видами фруктів і ягодами.