В українських водоймах через 30 років не залишиться риби

В українських водоймах через 30 років не залишиться риби

В українських водоймах через 30 років не залишиться риби

Через браконьєрство, надмірний промисловий вилов і забруднення навколишнього середовища в українських водоймах може зникнути риба до 2050 року. 

Про це повідомили в Асоціації рибалок України.

«До 2050 року в українських водоймах може зникнути риба. І це проблема не тільки вітчизняних водойм, а й світового рівня. Виною цьому: браконьєрство, надмірний промисловий вилов і забруднення навколишнього середовища», — цитує представників Асоціації« Укрінформ».

Підкреслюється, що в українських водоймах здебільшого загроза перелова, нависла над хижою річковою рибою. Саме її популяція сьогодні особливо чутлива і вимагає відновлення. 90% видів великих хижих риб вже ніколи не зможуть відновитися до колишньої чисельності — це щука, судак, сом. Так, і зграї мирної «білої» річкової риби сильно зменшилися. За даними фахівців Інституту зоології ім. Шмальгаузена, традиційного для українських водойм ляща в порівнянні з 1991 роком залишилося не більше 25%, сазана і жереха — 10%. А такі види, як чехоня і лин стали дуже рідкісними.

Крім того, в Асоціації уточнили, що рибні ресурси в Чорному морі серйозно підірвані. Перш за все це торкнулося цінних видів риби: чорноморська камбала катран, скумбрія, сарган, кефалеві види, морський судак. Йде варварське знищення риби і в Азовському морі. Для вилову в повноцінному промисловому масштабі залишилось лише три види риби: тюлька, бичок і хамса, інші виловлюються в мізерній кількості.