П'ять сервісів для контролю аграрної погоди

П’ять сервісів для контролю аграрної погоди

Погодні умови в нинішньому сезоні — основний виклик для сільгоспвиробників в основних країнах світових постачальників зерна, включаючи Україну

П’ять сервісів для контролю аграрної погоди

Погодні умови в нинішньому сезоні — основний виклик для сільгоспвиробників в основних країнах світових постачальників зерна, включаючи Україну.

Як повідомляв iAgro, в США, Південній Америці та Європі, включаючи Причорномор’я, погода ускладнила проведення сівби сільськогосподарських культур, і сформувала негативні умови для формування врожаїв, а також позначилася на стані озимих.

Сергій Феофілов, генеральний директор агентства «Украгроконсалт» охарактеризував тренд як «ринок погоди», коли і пропозиція сільгосптоварів, і ціни на них формуються переважно під впливом кліматичних чинників.

iAgro зробив моніторинг українських і світових онлайн-сервісів з відстеження погоди в агропромисловому комплексі та відібрав найбільш показові.

Український гідрометеорологічний цент

Офіційні дані, державний статус підприємства, — в загальному, головна погода в країні. Для аграріїв на сайті є окремий розділ: «Агрометеорологія». Щодня на картографічній основі оновлюються поточні показники: середньодобова температура грунтів на глибині 5 і 10 см, а також рівень зволоження за п’ятибальною шкалою від «занадто зволожений» до «сухої».

Сайт: http://meteo.gov.ua/ua/33345/agrometeorology/agro_current_conditions/

Метеорологічний прогноз від компанії Syngenta

Прогноз погодних умов для аграріїв від одного з найбільших транснаціональних постачальників ресурсів для АПК, доступний на сайті компанії. Сервіс надає дані по десятку параметрам, включаючи оцінку ризиків випарів і вивітрювання. Має ухил в рекомендаційний щодо оптимальних умов для внесення засобів захисту рослин, якими активно торгує «Сингента Україна».

Сайт: https://www.syngenta.ua/node/1681

Climate FieldView

Агрокультурна платформа, розроблена підрозділом транснаціонального гіганта Monsanto — Climate Corporation. Являє собою мультисистему аналізу даних, в тому числі погодних. Додаток малює карти полів, дає оцінку врожайності, аналізує і візуалізує дані для прийняття управлінських рішень в сільгоспвиробництві. Додаток в режимі тестування було надано кільком десяткам фермерам в Україні в минулому році.

Сайт: https://www.climatefieldview.com.ua

Drought Monitor

Моніторинг посухи США, який українським аграріям може бути корисний для оцінки зростання або падіння цін на світових ринках в залежності від прогнозу врожаю найбільшого світового експортера зернових. Додаток створено ще в 1999 році, він являє собою щотижневу карту посухи, яка створюється завдяки акумуляції даних декількох держвідомств і наукових центрів. Хоча розробники попереджають про те, що дані містять елемент суб’єктивності, інформація Drought Monitor є визначальною зокрема для розподілу місцевим Мінсільгоспом допомоги через держпрограми підтримки при стихійних лихах.

Сайт: http://droughtmonitor.unl.edu/Maps/CompareTwoWeeks.aspx

Crop Explorer

Сервіс моніторингу стану посівів по всьому світу від Міністерства сільського господарства США (USDA) з сотнею даних і параметрів, одержуваних із супутників і оновлюваних раз в десять днів. Є окремий фільтр «Ukraine, Moldova and Belarus», де максимально деталізується кількість зеленої маси на полях, рівень вологи в грунті, висота снігового покриву і т.д. Доступи дані в розрізі областей.

Сайт: https://ipad.fas.usda.gov/cropexplorer/imageview.aspx?regionid=umb