Фермери втрачають по 1000 доларів з гектара через мораторій

Фермери втрачають по 1000 доларів з гектара через мораторій

Фермери втрачають по 1000 доларів з гектара через мораторій

Відсутність гарантій власності для фермерів призводить до того, що вони відмовляються вкладати в багаторічні культури з більшою доданою вартістю. 

Про це заявив консультант Світового банку Денис Нізалов, передає «Економічна правда».

Він зазначає, що в сільському господарстві переважають однорічні культури: соняшник чи ріпак, що найбільш виснажують землю. Експерт вважає, що саме через мораторій, який діє в Україні з 2002 року фермери відмовляються від довгострокових інвестицій, адже побоюються, що з ними не продовжать догові оренди.

«1000 доларів з гектара втрачає фермер, який вирощує однорічні культури, а з 2002 по 2012 рік Україна втратила до 43 тис. га багаторічних культур. Як наслідок, ми не маємо довгострокових інвестицій ні в сільськогосподарське виробництво, ні в сферу послуг, ні в місцеву інфраструктуру», — зазначає він.

«Тому працівники з села емігрують в пошуках роботи, тому щороку з карти України зникає близько 30 сіл», — пояснює експерт Світового банку. За його словами більше робочих місць на селі створюють галузі, які вимагають довгострокових інвестицій і тривалої окупності: садівництво, ягідництво, тваринництво.

«Наприклад, в агрохолдингу, що займається рослинництвом, на 1000 га землі зайнято 7 осіб, тоді як в тваринництві на 100 га зайнято близько 100 чоловік», — зазначає він.