«Епіцентр К» розкрив деталі «нафтової» угоди

«Епіцентр К» розкрив деталі «нафтової» угоди

Гереги розширюють інфраструктуру аграрного бізнесу компанії

«Епіцентр К» розкрив деталі «нафтової» угоди

Компанія «Епіцентр К» Олександра та Галини Герег отримала дозвіл Антимонопольного комітету України на придбання цілісного майнового комплексу — нафтобази у Вінницькій обл., що належить ПАТ «Концерн Галнафтогаз» (володіє мережею АЗС під брендом «ОККО»). На території колишньої нафтобази, яку «Концерн Галнафтогаз» не використав за призначенням понад 10 років (площа земельної ділянки 6,6 га), «Епіцентр К» планує вже в 2018 році побудувати сучасний елеватор для зберігання зерна потужністю 100 тис. т., повідомила компанія у відповідь на запит iAgro.

В агровиробництво Гереги інвестують з 2015 року, сформувавши за два роки земельний банк в 110 га. Економічна ефективність компаній з таким, і великим земельним банком здебільшого залежить від наявності власних елеваторних господарств, вказали в компанії. На сьогодні загальні потужності зі зберігання «Епіцентр К» на території Вінницької та Хмельницької областей становлять 230 тис. тонн, що дозволяє зберігати близько половини вирощеного на території цих областей компанією врожаю.

«В умовах розвитку аграрного бізнесу для нас постало питання можливості швидко і суттєво збільшувати потужності вже діючих і будувати нові сучасні елеватори… Засновниками компанії не вивчається і не розглядається питання щодо торгівлі нафтопродуктами», — говориться у відповіді.

«Епіцентр К» користується послугами відомих українських постачальників нафтопродуктів, відбір яких проводиться за окремою процедурою. iAgro докладає відповідь «Епіцентр К» на свій запит про деталі угоди і плани розвитку аграрного бізнесу компанії.

Довідка:

Земельний банк, який обробляють агропідприємства ТОВ «Епіцентр К», сконцентрований здебільшого в центральній і частково на західній Україні. У 2017 році агропідприємства компанії зібрали близько 430 тис. т зернових. Компанія має 5 елеваторів (Вінницьке, Турбівське, Гніванське, Немирівське, Закупнянське ХПП) і склади підлогового зберігання, загальним обсягом одноразового зберігання 335 тис. т. В публічно озвучених планах з розвитку компанії — збільшення земель в обробці до 200 тис. га, оптимізація структури посівних площ, подальший розвиток інноваційних технологій, будівництво елеваторів з метою доведення потужностей до 700 тис. т, будівництво насіннєвого заводу, реконструкція і будівництво ферм, покупка парку вагонів-зерновозів.