В Україні зараз пік сезону виробництва молока

В Україні зараз пік сезону виробництва молока

В Україні зараз пік сезону виробництва молока

В Україні зараз максимально висока пропозиція молока. 

Але збути сировинні надлишки, що з’явилися, буде нелегко. Найбільшу проблему створюють складнощі, що виникли з експортом сирних продуктів. — ІНФАРГО

Тепер значну частину сировини, яку раніше передбачалося використовувати для випуску цього товару, потрібно перенаправляти на сушку. Але з урахуванням нинішніх цін попиту на СЗМ і вершкове масло, сушити, наприклад, «колгоспне» молоко невигідно. Є надія, що ближче до середини літа ситуація на світовому ринку позитивно скорегується і ціни на пропоновані Україною молочні продукти зміцняться.

Аналітики прогнозують збільшення попиту на молокопродукти з боку багатьох країн-імпортерів на тлі значного подорожчання нафти (+ 28% до минулого року) і слабкого курсу долара (мінімальний за три роки). У той же час, вони допускають, що ціни на молокопродукти зростуть лише в тому випадку, якщо світове виробництво молока збільшиться не більше ніж на 1,5%. Так що ситуація на українському молочному ринку залежить в тому числі і від того, якою буде погода в Океанії, і чи збережуться нинішні песимістичні настрої європейських і американських фермерів.

Поки що вийти на рентабельність виробникам-експортерам молокопродуктів вкрай складно, адже для цього потрібно помітно знизити закупівельну ціну на молоко, що дуже непросто, як мінімум, якщо справа стосується сировини сільгосппідприємств. Зараз вони обурюються більше звичайного, заявляючи про збитковість молочного тваринництва.

Олії у вогонь підливають розрахунки аналітиків FAO, які показують зниження УМВ (українського молочного індексу) в квітні відразу на 13,3%. В цілому прибутковість виробників молока за перші три місяці року виявилася на 8,2% менше в порівнянні з аналогічним періодом минулого року і заробітки аграріїв впали. Але ситуація ще далека від кризової, якщо врахувати, що в минулому році операційна рентабельність виробництва молока в багатьох господарствах досягала + 40%.

Отже, обурюватися сільгоспвиробникам навряд чи варто, тим паче, що молоко в другій половині літа, швидше за все, знову подорожчає.