Китай диверсифікує постачання агропродукції і Україні потрібно приготуватися до цього.
Про це заявив почесний професор економіки сільського господарства Дослідницького інституту з продовольчої та сільськогосподарської політики (FAPRI) Вільям Мейерс в ході виступу на Grain & Maritime days in Odessa, пише Latifundist.
«Китай намагається знижувати залежність від зовнішніх ринків шляхом диверсифікації джерел постачань агропродукції. Це не тільки США і Бразилія, а й Україна. Але ви повинні усвідомлювати, що тенденція буде тривати, Китай шукає нові ринки», — зазначив він.
У той же час він підкреслив, що в останні роки Україна разом з Аргентиною і Бразилією увійшла в трійку країн з «фантастичним зростанням експорту». Ці країни, за його словами, багато в чому зменшили традиційну монополію США на зерновому ринку.
«І подальший розвиток технологій підвищення врожайності дозволить Україні вже в 2025-2027 рр. експортувати поряд з Аргентиною близько 50 млн т зерна», — сказав Вільям Мейерс.
Експерт уточнив, що за останні 15 років в світі виробництво зерна на 1 людину зросла з 360 кг до 420 кг. При цьому ціна на зернові за останні 5 років через зростання посівних площ в світі стабільно знижувалася.