Щоб міжнародні компанії охоче заходили на український ринок, потрібно припинити податковий тиск на бізнес.
Таку думку в коментарі УНН висловив економічний експерт Юрій Гаврилечко, коментуючи інвестиційну привабливість алкогольного ринку України.
«Поки в Україні не запрацює система державних гарантій прав власності — не буде інвестицій. Поки бізнес будуть постійно намагатися залучити до процесу щось на кшталт «а давайте ви з нами поділитеся», а по факту — щомісяця і щокварталу змінювати податкове законодавство — інвестицій не буде», — пояснив він.
Постійними змінами в податковому законодавстві влада тисне як на українців, так і на вітчизняного інвестора, додав Гаврилечко. «Подивимося на акцизи на тютюн і алкоголь — вони постійно підвищуються. Ні продажу на внутрішньому ринку, ні виробництво товарів на експорт не буде вигідним в умовах, коли у тебе немає можливості розрахувати виробничий план або план продажів на наступні 5 років. Візьмемо для прикладу виробництво вина. Щоб твій виноградник став рентабельним, має пройти не менше 3-5 років. А для того, щоб стати більш-менш відомою торговою маркою — треба років 10, а може і більше. Уявіть собі інвестора, який може запланувати щось в Україні на років 10 вперед? Тому якщо хтось сюди і прийде — то виключно на ті ринки, які можуть дати швидкий прибуток. Це хіба що ринок горілки», — зазначив експерт.
Прямим наслідком збільшення акцизів на алкоголь є розквіт ринку фальсифікату, переконаний Гаврилечко. «Якщо так, як зараз, кожен квартал підвищувати акцизи на спирт і горілку, то навіщо сюди вкладати кошти? Переважна більшість населення просто перейде на продукцію фірми «Сам жене», — резюмував він.