Скандал навколо створення другим за величиною виробником м’яса птиці, «Комплексом Агромарс», незаконних могильників не повинен привести до додаткових перевірок українських виробників курятини з боку європейських держорганів і держорганів інших країн.
Про це iAgro повідомила аналітик консалтингової компанії Pro-Consulting Анастасія Скібчук.
«Оскільки експорт «Агромарса» малий, а скандал не пов’язаний з якістю самої продукції, то особливого впливу на зовнішній ринок бути не повинно. Вимоги до харчових продуктів, в т.ч. до їх безпеки, і так досить високі, закордонні споживачі не повинні відчувати загрози з цього боку», — сказала вона.
За даними Pro-Consulting, частка Агромарса в загальному обсязі експорту м’яса птиці з України становить близько 1%, тоді як Миронівського хлібопродукту — більше 80%. На думку Скібчук, можливе зниження частки Агромарса на українському і експортному ринках або навіть відхід з ринку буде залежати від результату судової справи. «Виплата штрафів вплине на можливості функціонування «Агромарса», однак при продовженні діяльності, в т.ч. на інших підприємствах холдингу, скандал може пройти з мінімальними збитками. Однак, якщо тиск на «Агромарс» посилиться, то можливі зміни в ринкових частках», — сказала вона. У разі ж закриття «Агромараса» ймовірність дефіциту м’яса птиці на ринку, з огляду на можливості інших операторів, мінімальна.
За даними Pro-Consulting, в 2016 році на «Агромарс» припадало 9% виробництва м’яса птиці в Україні, а на МХП — 61%, і істотних змін в частках цих виробників не було. За даними АМКУ на початок року, частки становлять 12% і 45% відповідно.
Як повідомляв iAgro, з 11 червня інспектори Європейської комісії проводять аудит України з метою оцінки системи контролю здоров’я птиці (DG SANTE) відповідно до європейських правил для країн, з яких дозволений експорт в європейські держави. На минулому тижні поліція затримала власників агрохолдингу «Агромарс» за підозрою в організації пташиного могильника і забруднення навколишнього середовища в Київській області. Генпрокуратура оцінила збитки навколишньому середовищу в суму понад чверть мільярда гривень.