Зовнішньоторговельний оборот сільгосппродукції між Європейським союзом і Україною в січні-квітні склав 2,8 млрд доларів, що на 14% більше показника аналогічного періоду 2017 р. При цьому аграрний експорт в країни ЄС за звітний період склав 1,9 млрд доларів (+145 млн доларів).
Про це заявила заступник міністра аграрної політики та продовольства України з питань євроінтеграції Ольга Трофімцева 13 червня повідомила прес-служба Мінагропроду.
«На сьогодні вже повністю вичерпані основні імпортні тарифні квоти ЄС на українську пшеницю і борошно, пшеничну клейковину, кукурудзу. Однак майже в повному обсязі залишаються невикористаними імпортні тарифні квоти на овес (3,477 тис. тонн), цукор (18,122 тис. тонн) і продукцію з обробленого молока (1,992 тис. тонн). Крім того, в повному обсязі використані додаткові квоти за принципом «першим прийшов — першим обслуговується» на такі товари як овес і ячмінна крупа. Проте, вичерпані додаткові квоти за принципом «ліцензування» на ячмінь, ячмінне борошно, яйця і молоко», — підкреслила заступник міністра.
Відзначається, що найбільшим попитом користуються зернові злаки, експорт яких склав 749,5 млн, олія (370,9 млн доларів), насіння олійних культур (194,3 млн доларів), м’ясо птиці та продукти його переробки (76,4 млн доларів), а також відходи харчової промисловості (177,2 млн).
В цілому, за словами заступника міністра, український аграрний і харчовий експорт за 4 місяці п.р. склав близько 6 млрд доларів, при цьому вагому частку в товарній структурі експорту займають зернові культури — 37%, рослинні олії — 26,1% і насіння олійних культур — 9%.