Міноборони засікло незаконні комбайни на землях полігону в Одеській області

Міноборони засікло незаконні комбайни на землях полігону в Одеській області

Міноборони засікло незаконні комбайни на землях полігону в Одеській області

Міністерство оборони намагається повернути землі Тарутинського військового полігону, які незаконно використовуються для вирощування зернових. 

Про це на брифінгу повідомив заступник начальника Головного квартирно-експлуатаційного управління Збройних Сил України полковник Олександр Чергінець, передає БізнесЦензор.

За словами представника Міноброни, полігон «Тарутинський», розташований в Тарутинському районі Одеської області, перебуває на обліку Білгород-Дністровської КЕЧ району, і вважається земельною ділянкою військового містечка №11 загальною площею 24,23 тис. гектарів. «Свого часу, земельну ділянку полігону площею 23 253,17 га, всупереч вимогам земельного законодавства і без згоди Міністерства оборони України, було вилучено із земель оборони і переведено в землі запасу Веселодолінськоі сільської ради», — зазначив офіцер.

У свою чергу голова юридичного департаменту Міноборони полковник Олександр Чергінець повідомив, що юридичною службою міністерства спільно з військовою прокуратурою Південного регіону і з Південним територіальним управлінням Військової служби правопорядку вживаються заходи щодо повернення в сферу управління Міністерства оборони земельних ділянок Тарутинського полігону.

Як повідомили в Міноборони, 16 червня представникам прокуратури було доведено інформацію про продовження злочинних дій самовільного захоплення і використання земель полігону. «Працівники прокуратури, які прибули на місце події, виявили 4 комбайни, які здійснювали збір врожаю», — розповів полковник Сергій Остапенко. За словами офіцера, прокурори намагалися оглянути місце події і техніки, а також допитати присутніх осіб. «Однак до місця події прибули понад 40 озброєних вогнепальною і холодною зброєю осіб на 12 позашляховиках і легкових автомобілях, в т.ч. з іноземною реєстрацією. Зазначені особи, відмовляючись представитися, фізично перешкоджали працівникам правоохоронних органів у проведенні слідчих дій, а надалі погрожували фізичним насильством і вбивством як працівникам прокуратури, так і присутнім військовослужбовцям Збройних Сил», — зазначив Остапенко.

У Міноборони підкреслюють, що подія відбулася на ділянці, розташованій в правому верхньому куті полігону, загальною площею 961 га. Ця ділянка СФГ «Колос» використовувало незаконно, оскільки, згідно з актом прийому-передачі від 15 листопада 2017 року на підставі рішення суду фактично повернуло землю Білгород-Дністровської КЕЧ ще в листопаді 2017 року. У прес-службі Військової прокуратури Південного регіону уточнили, що судами визнані недійсними договори оренди земель між райдержадміністрацією та фермерськими господарствами, підписані в 2011 році. Так, за результатами розгляду позовів державі вже повернуто 8,7 тис. га. При цьому з переважною більшістю фермерських господарств були укладені нові угоди про спільне використання земель — вже з Міноборони. На сьогодні діє 16 таких договорів на 7,9 тис. га. В рамках їх виконання до державного бюджету надходять реальні кошти: близько 30 млн грн за 2016 — 2018 роки.

«Ситуація з СФГ «Колос» не є унікальною і не відрізняється від ситуації з іншими фермерами нічим, крім небажання СФГ «Колос» перейти на законні і ринкові відносини з державою і, разом з тим, бажання використовувати державні землі безкоштовно», — відзначають в прокуратурі.

За підсумками інциденту 16 червня військовою прокуратурою Одеського гарнізону було зареєстровано 3 кримінальні провадження у ч. 2 с. 342, ч. 1 ст. 345 і ч. 1 ст. 350 КК України (опір працівникові правоохоронного органу, погроза вбивством щодо працівника правоохоронного органу, загроза відносно посадової особи).