В Україні горох займає більше 70% в структурі виробництва зернобобових. У 2017 р. урожай гороху виріс на 47% і склав 1100 тис. тонн. Потреби внутрішнього ринку країни покриваються повністю і зростання врожаю пов’язують зі збільшенням обсягів експорту, який виріс на 93% і став рекордним.
Про це повідомляє «УкрАгроКонсалт».
Відзначається, що у світовому виробництві гороху Україна (з 8% обсягу) входить до п’ятірки лідерів. Основні лідери серед країн-експортерів: Канада, Росія, Європейський Союз, Китай і Україна. Найбільшим імпортером українського гороху залишається Індія, з часткою в структурі українського експорту цієї культури в 43% (41% — 2016/17 МР).
Аналітики відзначають, що українським експортерам гороху слід звернути увагу на таку перспективну країну, як Туреччина. Україна за результатами 2017 року є найбільшим експортером аграрної продукції в цю країну і займає почесне третє місце після США і Росії. За останнє десятиліття скоротилися турецькі посівні площі під зернобобовими, як наслідок цього, зниження врожаю і зростання обсягів імпорту.
«Основною зернобобовою культурою, виробленою в Туреччині залишається нут, другою є сочевиця, а потім квасоля. Тому імпорт гороху є актуальним як для внутрішнього ринку, так він привабливий і для реекспорту.
В Україні на завершальному етапі знаходиться процес підписання угоди про Зону вільної торгівлі з Туреччиною, що буде ще одним вирішальним поштовхом до збільшення обсягів експорту», — йдеться в повідомленні.