«Артемсіль» просить знизити тарифи на перевезення продукції залізницею

«Артемсіль» просить знизити тарифи на перевезення продукції залізницею

«Артемсіль» просить знизити тарифи на перевезення продукції залізницею

Державне підприємство «Артемсіль» (Донецька обл.) Звернулося до керівництва Міністерства інфраструктури України з проханням знизити і не підвищувати в подальшому вартість перевезення солі, повідомили в прес-службі ДП

У своєму зверненні держпідприємство вказує, що з початку року вартість транспортування продукції підприємства залізничним транспортом була збільшена на 20-35% в залежності від рухомого складу і відстані перевезення.

«Це стало причиною збільшення частки транспортної складової в кінцевій ціні солі. На сьогодні відсоток вартості транспортування в ціні продажу солі варіює від 25% до 54%​», — відзначили в ДП.

За інформацією «Артемсолі», постійно зростаюча вартість перевезення вантажів знижує конкурентоспроможність солі українського виробника. Тільки за підсумками 2017 року експорт продукції склав більше 44%. У зв’язку з високою конкуренцією, держпідприємство реалізує сіль з мінімальною рентабельністю. Тому збільшення вартості перевезення може призвести до втрати експортного потенціалу підприємства, а також витіснення української солі з вітчизняного ринку.

Раніше підприємство вже зверталося до керівництва ПАТ «Укрзалізниця» з проханням знизити вартість послуг, бо це може стати критичним для українського виробника. «Держпідприємство також регулярно потерпає від браку рухомого складу для перевезення солі. Недостатня кількість вагонів призводить до зменшення обсягів відвантаження і невиконання своїх прямих зобов’язань за укладеними договорами через невчасне постачання продукції.

Колектив «Артемсолі» сподівається на підтримку Міністерства інфраструктури в питаннях зниження вартості послуг з перевезення солі і забезпечення держпідприємства вагонами», — повідомили в компанії.

ДП «Артемсіль» — одне з найбільших підприємств з видобутку і реалізації кухонної солі (NaCl) на території Центральної та Східної Європи. Його виробничі потужності розташовані в Соледарі (Донецька обл.). Підприємство експортує продукцію у 19 країн.