Умовний індекс прибутковості виробництва молока (УМІ) невпинно знижується з початку року. Очікувана стабілізація, яку прогнозували в червні учасники ринку, не відбулася.
Про це на своїй сторінці у Facebook написав економіст ФАО Андрій Ярмак, передає AgroDay.
За його словами, востаннє таке падіння цін спостерігалося в 2012 році. Тоді навіть здешевлення кормів не перекрило втрат, які спричинило червневе зниження цін на молоко та його продовження в липні.
«Кумулятивне падіння УМІ протягом цього року було найрізкішим за останні п’ять років і сягало 40 відсотків», — говорить Ярмак.
На сьогодні падіння сягнуло всього 1,5%, а це – найменше місячне зниження прибутковості в цьому році. Тож цей момент можна розглядати як умовно позитивний, але, УМІ завжди трохи зростає у липні. У червні 2018 року професійні виробники молока заробляли на 18,7% менше, ніж в червні 2017 року. Водночас рівень прибутковості молочного виробництва був вищим, ніж в червні 2014 та 2015 років та нижчим, ніж середній за останні п’ять сезонів для червня на 5,2%.
«За півріччя виробники молока мали вже на 11,3% менше прибутку, ніж за той самий період попереднього року. Якщо ж порівнювати прибутки з середніми за шість років за той самий період, то падіння прибутків було менш відчутним – на 2,6%», — пояснив економіст.
Експерт передбачає ще одне падіння УМІ в цьому році. Це пов’язано з негативними молочними тенденціями на світовому ринку.