Захворювання також зафіксували у Курській області, яка межує з Україною. Перетнути кордон хвороба може: з перелітними птахами, або з експортованою курятиною.
Вірогідність заходу хвороби в Україну оцінила для Agravery орнітолог Наталія Атамась.Хоча у Держпродспоживслужбі зауважують, що Україна розташована як раз на перетині міграційних шляхів і осінні та весняні перельоти можуть розповсюджувати збудників грипу птиці, та в даний час це маловірогідно. Найбільш імовірним джерелом передачі грипу влітку є експортована жива курка, курятина, яйця, пір’я та пух.
У Держпродспоживслужбі наголошують, що інфікована продукція не може з’явитись на вітчизняних ринках. По-перше, законодавством країн-екпортерів м’яса птиці в Україну передбачено, що заражена птиця підлягає знищенню. По-друге, Україна переважно не імпортує російську птицю.
Однак є стихійні ринки, де ніхто не відповідає за походження і якість продукції. У Держпродспоживслужбі громадян закликають купувати м’ясо птиці та яйця виключно в торговельній мережі.
Наразі у світі існує 12 штамів грипу, який з них вразив російську птицю — невідомо. Однак віруси підтипу H5N2 та H5N8, які були раніше зафіксовані у Росії та Європі відповідно, є безпечними для людей, пояснює орнітолог Наталія Атамась.