Землевласників зобов'язали поновити дані про цільове призначення ділянки

Землевласників зобов’язали поновити дані про цільове призначення ділянки

З 17 липня 2018 року наказом Мінагрополітики №162 вводяться нові коефіцієнти нормативно-грошової оцінки землі.

Землевласників зобов’язали поновити дані про цільове призначення ділянки

Ті, хто не оновить або не внесе дані про цільове призначення своєї ділянки, буде платити при оцінці землі більше, ніж раніше.

До таких земельних ділянок буде застосований підвищувальний коефіцієнт, який збільшать з нинішніх 2,0 до 3,0, повідомляє UBR.

Коефіцієнти для визначення категорій земель наступні:

  • Для ведення товарного сільськогосподарського виробництва — 1,0;
  • ля будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) — 1,0;
  • Для будівництва та обслуговування будівель торгівлі — 2,5;
  • Для будівництва і обслуговування санаторно-оздоровчих закладів — 0,5.

Нормативна грошова оцінка земельних ділянок використовується для визначення розміру земельного податку, державного мита при міні, спадкуванні та даруванні земельних ділянок, орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності та ін.

З 17 липня, відсутність коду класифікації видів цільового призначення земель або помилки при їх внесенні в кадастр можуть обійтися землевласникам дорого — різниця в коефіцієнтах може бути досить відчутною. Наприклад, для земель з комерційним призначенням (будівництво під комерційні об’єкти, торгівлю, об’єктів дорожнього сервісу) передбачений коефіцієнт 2,5. Якщо інформації про призначення такої ділянки в кадастрі не було, досі використовували «підвищений» коефіцієнт 2,0. Так, у землекористувачів не було мотивації правильно вносити інформацію по ділянці, щоб не переплачувати. Тепер протиріччя усунуто.

Розмір «мотиваційних» коефіцієнтів підвищений до 3,0, що перевищує розмір будь-якого з коефіцієнтів по ділянках, які внесені в базу Кадастру і мають код Класифікації видів цільового призначення земель. Відповідно мати невнесену або «недовнесену» в базу земельну ділянку стає з 17 липня невигідно.

Таким чином держава переслідує відразу кілька цілей: наповнення інформацією Держземкадастру, підготовка до створення повноцінного ринку земель і наповнення бюджету.

Підприємцям при зверненні про уточнення інформації по ділянці, в Держкадастрі відразу видаватимуть оновлену виписку про нормативну грошову оцінку. Вартість ділянки в ній виросте, а значить збільшитися і база оподаткування. За внесення до кадастру відомостей про земельну ділянку та змін до них адміністративний збір стягуватимуть не стануть.

На всю процедуру має піти 14 робочих днів з дня подання відповідної заяви в територіальному органі Держокадастра.