Про це пише УкрАгроКонсалт.
«Країна займає частку в 12% світового ринку і є №1 в світі по торгівлі соняшниковою олією і, в залежності від культури, входить в ТОП 5 країн-експортерів зерна», — сказав глава УЗА.
У новому сезоні, за його прогнозами, на експорт відправиться не менше 39,4 млн тонн основних зернових культур.
«Якщо говорити про прогноз виробництва та експорту зернових з України в 2018/19 МР, то для ячменю дані показники оцінюються на рівні 7,2 млн тонн і 3,9 млн тонн відповідно, пшениці — 25 млн тонн і 16,5 тонн і кукурудзи — 26 млн тонн і 19 млн тонн», — вважає Горбачьов.
При цьому він зазначив, що стрімке зростання експорту не впливає негативно на внутрішній ринок, адже вивезення надлишків за кордон тільки збільшує ліквідність вітчизняного зерна. Крім того, ціна пшениці не суттєво впливає на ціну хліба: в структурі вартості буханця хліба тільки 25% ціни пшениці, а всі інші витрати — на електрику, заробітну плату та інші становлять 75%.
Тому ціна хліба більше залежати від розміру виробничих витрат, ніж від ціни пшениці.
«Судячи з усього вищесказаного, можемо бути впевненими що зростання виробництва і, як наслідок — експорту зерна, лише збільшує економічну привабливість українського ринку як для вітчизняних фермерів, так і для міжнародних інвесторів», — підкреслив президент УЗА.