Слова радника передає UNN.
На даний момент ЄБРР співпрацює з такими найбільшими агрохолдингами, як «Астарта», «Нібулон», «Миронівський хлібопродукт» (МХП). Раніше банк фінансував і «Кернел», але потім зупинив співпрацю, не вказавши причини.
Поліпшення роботи компаній за рахунок роботи з ЄБРР Усов продемонстрував на прикладі МХП. Банк, за словами радника, задоволений спільними проектами з МХП, якому надавав інвестиції в збільшення зернових площ, які використовуються для відгодівлі птиці і заводу з виробництва біомаси.
«Ми розуміємо, що компанія за час роботи з ЄБРР стала краще в плані приведення її у відповідність до світових стандартів», — сказав Усов.
Коментуючи інформацію в ЗМІ про те, що ЄБРР нібито вивчає скарги деяких громадян на «МХП», він підкреслив, що мова йде не про ЄБРР, а про незалежне від банку органі «PCM» (Project Complaint Mechanism).
«Це незалежна від ЄБРР структура, яка розглядає зовнішні звернення, в разі, якщо з точки зору громадськості або природоохоронних організацій, що щось пішло не так. Це не є якась надзвичайна ситуація, досить часто таке буває в різних країнах і після того, як орган закінчить свою роботу, вони поділяться результатом з тими, хто цей лист відправив. Питання, які піднімаються — вони не нові, ми досить часто з екологами і цими територіальними утвореннями зустрічаємося і ми вже досить докладно на них відповідали, в останній раз на наших зборах акціонерів в травні. Зараз ту ж роботу виконує незалежний орган», — пояснив Усов.