Минуло більше місяця після резонансної новини — про порушення проти керівництва «Комплексу «Агромарс» кримінальної справи за створення нелегальних могильників і порушення екологічного законодавства, збиток від яких був оцінений в більш ніж 200 млн гривень.
iAgro вирішив поцікавитися, що змінилося за цей час у «Агромарса» та сільської громади, яка страждала від незаконного захоронення відходів птахофабрик.
Сільський голова Гаврилівки Олег Покрасьон в бесіді з iAgro заявив, що за минулий з моменту порушення кримінальної справи місяць ніяких істотних зрушень на краще в плані екології з боку «Агромарса» не відбулося.
«Сказати, що кардинально все змінилося, я не можу», — повідомив він. При цьому Олег Покрасьон зазначив, що переробний комплекс «Агромарса», на якому утилізуються відходи виробництва, як працював до порушення кримінальної справи без офіційного введення в експлуатацію (дозвіл на яке повинна була дати сільрада), так і працює. «Досі їх ніхто не контролює», — сказав він. І додав, що «Агромарс» продовжує порушувати вимоги утилізації відходів — частина з них замість переробки змішуються з курячим послідом.
«І далі, найімовірніше, ця суміш буде реалізовуватися селянам як добриво», — припустив сільський голова.
Покрасьон також зазначив, що ніхто з керівництва «Агромарса» за минулий місяць не пішов на контакт з Гаврилівською сільрадою, щоб поліпшити взаємодію з місцевою владою і населенням. Отримати коментар від «Агромарса» iAgro не вдалося — на спрямований запит компанія не відповіла. За словами одного з секретарів, прес-служби у компанії немає, а фахівець, відповідальний за спілкування з пресою, на той момент в офісі був відсутній.
«Агромарс» тим часом бачить у появі негативної для нього інформації підступи конкурентів. Минулого тижня компанія заявила, що проти неї поширюється чергова хвиля «чорного піару», замовником якого виступає конкурент. Його ім’я в релізі не вказали. «Керівництво агрохолдингу офіційно заявляє, що оприлюднені матеріали абсолютно не відповідають дійсності, будуються на фантазії і повторенні неправдивої інформації річної давності. Очевидно, на щось більше, ніж просто повторювати одну і ту ж брехню, конкурент не здатний», — йдеться у повідомленні «Агромарса».
Про які саме матеріали йдеться, «Агромарс» не уточнив. Але напередодні, 10 липня, депутат Верховної Ради Ірина Сисоєнко повідомила на своїй сторінці в Facebook, що біля села Рудня Броварського району Київської області правоохоронні органи затримали вантажівку, яка привезла на територію сільради гору дохлої птиці з «Агромарса» і намагався просто висипати її на території сільради. Депутат зазначила, що кількома тижнями раніше такі ж факти були зафіксовані біля сіл Гаврилівка і Тарасівка Вишгородського району Київської області.
«З огляду на критичність ситуації, я невідкладно направила депутатське звернення до Міністерства охорони здоров’я України, Держекоінспекції та Київську облдержадміністрацію для проведення перевірки та вживання термінових заходів реагування», — написала Сисоєнко. Це був не єдиний депутатський запит, який стосується дотримання екологічних норм виробниками курятини.
Депутат Верховної Ради від Радикальної партії Олега Ляшка Віктор Вовк 5 липня надіслав генеральному прокурору Юрію Луценку та главі Нацполіціі Сергію Князеву депутатський запит, в якому вказав, що так само, як і «Агромарс», вимоги екологічного законодавства порушує компанія «Миронівський хлібопродукт» (МХП).
Депутат нагадав генпрокурору його обіцянку, що якщо в ході перевірок інших виробників курятини будуть встановлені факти порушень, подібні історії з «Агромарс», то по ним також будуть відкриті кримінальні справи. Депутат Вовк запропонував Юрію Луценку порушити кримінальне провадження щодо МХП і взяти цю справу на особистий контроль.