Про це заявила журналістам у Берліні глава Мінсільгоспу Юлія Клекнер, передають AgroNews.
«Ми повинні спиратися на надійні факти, в тому числі в інтересах платників податків. Оцінки сільгоспвиробників, публікації і опитування — це одне. Але нам потрібні фактичні дані за обсягами врожаю», — сказала міністр.
За її словами, винести рішення вийде тільки в другій половині серпня в Відповідно до офіційної статистики.
Клекнер сказала, що аномальна за тривалістю спека в тій чи іншій мірі торкнулася майже всіх галузей сільського господарства. За її словами, безліч скотарських господарств змушені забивати більше тварин, оскільки не можуть їх прогодувати, а це може позначитися на вартості м’яса і молока.
Винести вигоду з ситуації, що склалася можуть виноробні господарства — спека і відсутність дощів пішли на користь виноградним угіддям на заході і південному заході країни. Збір винограду в цьому році почнеться вже в наступний понеділок, 6 серпня, тобто раніше, ніж колись.
Разом з тим, Єврокомісія в знак солідарності з сільгоспвиробниками ЄС, які переживають екстремальну посуху, робить конкретні ініціативи з надання їм підтримки у важкій кліматичної ситуації.
«Сільгоспвиробники отримають дострокові виплати в жовтні за грудень. Крім того, у об’єднаній сільськогосподарській політиці ЄС допущена певна гнучкість, і ми застосуємо її, щоб дозволити їм використовувати землі, які в звичайних умовах повинні залишатися під паром, для прохарчування худоби», — сказала прес-секретар ЄК Наташа Берто.
У комюніке Єврокомісії йдеться, що затяжна посуха в ряді країн ЄС завдає шкоди виробництву орних культур, а також забезпеченню корми для худоби.
«Я дуже стурбований таким тривалим кліматичним розвитком. Я контактував з рядом міністрів з постраждалих країн, щоб обговорити ситуацію і отримати оновлену оцінку її наслідків. Комісія, як завжди, готова надавати підтримку фермерам, які постраждали від посухи, з використанням ряду інструментів, включаючи вищі авансові платежі і відступи від вимог з охорони земель і надання державної допомоги», — наводяться в повідомленні слова члена Єврокомісії з питань сільського господарства Філа Хогана.
Єврокомісар закликав держави-члени вивчити заходи, передбачені законодавством ЄС, з метою надання підтримки фермерам.
Згідно з даними Єврокомісії, сільгоспвиробники зможуть отримати до 70% прямих виплат і до 85% виплат на сільський розвиток в середині жовтня, а не чекати до грудня. Крім того, у зв’язку з посухою будуть дозволені відхилення від вимог щодо диверсифікації культур і правил збереження землі під паром, щоб забезпечити корми для худоби.
Нагадаємо, що кілька днів тому фермери Німеччини попросили в уряду 1 млрд євро через аномальну спеку. Остаточне рішення про надання допомоги буде прийматися після збору врожаю.