ЄС позмагається з Китаєм за українське зерно — експерт

ЄС позмагається з Китаєм за українське зерно — експерт

Європейський союз, де очікується зниження врожаю зернових у зв’язку з поганими погодними умовами, може збільшити закупівлі зерна в Україні. В результаті чого очікувані зростання постачань у Китай можуть не виправдатися.

ЄС позмагається з Китаєм за українське зерно — експерт

Таку думку висловив ризик-менеджер і віце-президент FCM Division в Східній Європі і Чорноморському регіоні INTL FCStone Financial Inc. Метт Аммерманн, йдеться в повідомленні організаторів III Міжнародної конференції Grain Ukraine, передає AgroPortal.

Торговий конфлікт між США і Китаєм, на думку експерта, сприяє зростанню експорту українських зернових культур. Хоча Китай є найбільшим світовим виробником пшениці, щорічно він імпортує близько 4 млн тонн цієї культури.

«Коли постачання зі Штатів знизилися, це відкрило нові можливості для України. Китай все ще вкрай чутливий до ціни, тому саме цінове питання може допомогти зміцнити позиції України на азіатських ринках, де вона вже добре себе зарекомендувала», — сказав він.

Аммерманн також підкреслив, що великим імпортером продукції України, особливо кукурудзи, залишається ЄС.

«Оскільки зараз у ЄС проблеми в зв’язку з погодою, очікування від України збільшуються. І навіть якщо Китай продемонструє зростання попиту на українську кукурудзу, ЄС може скласти йому конкуренцію. Також Китай, найімовірніше, спробує налагодити постачання інших джерел протеїну з Причорномор’я, щоб компенсувати недолік постачань сої із США», — додав він.

Зростанню площ, відведених під сою, може заважати соняшник, адже Причорномор’я залишається найбільшим світовим експортером соняшникової олії. У короткостроковій перспективі збільшення площ під сою здається важкоздійснюваним завданням: соняшник як і раніше залишається однією з найвигідніших культур для українських фермерів.