Експорт дров з України знизився на 2000 тонн щоденно

Експорт дров з України знизився на 2000 тонн щоденно

Контрабанда лісу під виглядом паливної деревини фактично зупинена. Раніше щодобово з України вивозили 2,8 тис. дров. Сьогодні – лише 0,8 тис. т.

Експорт дров з України знизився на 2000 тонн щоденно

Про це на своїй сторінці у Facebok написав в. о. голови Державної фіскальної служби України Мирослав Продан.

Причина зниження обсягів експорту, на думку Продана — більш жорсткий контроль, адже наразі маскувати «кругляк» під дрова не вдається.

«Отже, ми кожен день зберігаємо від варварського знищення 2 тис. т деревини. Це 7- 9 гектарів лісу, які завдяки діям уряду та ДФС залишаються в Україні. Уже маємо інформацію про зменшення кількості вирубок та збільшення обсягів сировини, яка надходить на внутрішній ринок і далі використовується вітчизняними виробниками» — йдеться в повідомленні.

Також Продан розповів, як працює схема зниження контрабанди лісу. Поставки паливної деревини залізничним транспортом зупинені. 90% експорту здійснюється автотранспортом, решту — контейнерами. Кожен автомобіль проходить ретельний догляд митників у пункті пропуску. Вантаж фотографують. Дані огляду та документи на вантаж обов’язково передають у Київ – у Департамент організації протидії митним правопорушенням. Співробітники департаменту у цілодобовому режимі аналізують отриману інформацію з пунктів пропуску та приймають рішення щодо кожного автомобіля.

«Боротьба з контрабандою продовжується!», — підсумував в. о. голови ДФС.

Раніше про зниження контрабанди лісу також повідомляв директор Департаменту організації протидії митним правопорушенням та міжнародної взаємодії ДФС Василь Поїзд.

Нагадаємо, 18 липня на засіданні уряду прем’єр-міністр Володимир Гройсман доручив Держаудитслужбі, Державній фіскальній службі, Держгеокадастру і Національній поліції перевірити лісові господарства на предмет незаконної вирубки лісу. Поставлене ​​прем’єром завдання звучало так: «провести ретельні перевірки всіх лісгоспів країни, знайти конкретні дані за накладними — хто їх підписував, хто відвантажував ліс, який митник який митниці оформляв, через які пункти пропуску проходила контрабанда».

23 липня голова Кабміну зібрав представників МінАПК, Нацполіціі, ДФС, Держаудитслужби і «Укрзалізниці». Як написав він на своїй сторінці в Twitter, спільними зусиллями в країні проведуть перевірку всіх лісництв. «Ми з’ясуємо, які лісгоспи займаються контрабандою, хто давав висновок про паливну деревину, які люди її випускали. Ми зможемо простежити весь ланцюг змови. Ця справа буде дуже гучною», — повідомив Гройсман.