Попередження Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН передає AgroPortal.
«На даний момент не існує ефективної вакцини для захисту свиней від цієї хвороби. І, хоча хвороба не становить безпосередньої загрози для здоров’я людини, її спалахи можуть мати руйнівні наслідки, оскільки найнебезпечніші форми смертельні для 100% інфікованих тварин», — йдеться в повідомленні організації.
На даний момент в зусиллях по боротьбі з поширенням хвороби китайська влада відібрала понад 24 тис. свиней в чотирьох провінціях. Китай є основним виробником свиней — там розводять до половини популяції свиней в світі, що становить 500 млн. Ланцюжок створення додаткової вартості включає дуже велике коло виробників від невеликих сімейних холдингів до великих комерційних операторів.
Стрімке географічне поширення в Китаї викликають побоювання експертів з приводу того, що хвороба може вийти за межі національних кордонів в сусідні країни Південно-Східної Азії або Корейського півострова, де товарообіг і споживання свинини також високі».
Вірус АЧС дуже витривалий і може існувати протягом тривалих періодів часу, витримувати дуже холодну і дуже спекотну погоду і навіть існувати в висушених і копчених продуктах зі свинини. Штам, виявлений в Китаї, аналогічний штаму, який заразив свиней в східній частині Росії в 2017 році, але на даний момент, поки дослідження тривають, Китайський центр здоров’я тварин і епідеміології не знайшов переконливих доказів походження цього вірусу або його зв’язків з попереднім спалахом.
«Переміщення свинячих продуктів може сприяти швидкому поширенню хвороби, і, як у випадку з африканською лихоманкою свиней, цілком ймовірно, що переміщення таких продуктів, а не живих свиней, викликало поширення вірусу в інших частинах Китаю», — пояснив головний ветеринар ФАО Хуан Луброт.
ФАО підкреслюють, що спалах необхідно зупинити якнайшвидше. Однак повна заборона на переміщення товарів зі свинини може підірвати ці зусилля, оскільки це може призвести до незаконних методів транспортування.