Також врегулювалися і поставки сирних продуктів, передає «Інфагро».
«У таких умовах виробники мають намір поступово відмовлятися від масових акцій з розпродажу сирів, а у вересні деякі з них спробують навіть трохи підняти ціни. Навіть експортні ціни на сирні продукти вдалося трохи підняти після їх обвалу на початку літа. На руку вітчизняним операторам ринку сиру і нинішня девальвація гривні. З одного боку, окремі підприємства будуть мати більше прибутку на експорті, з іншого боку, це буде стримувати збільшення імпорту сиру», — відзначають експерти.
Сподіватися на високу прибутковість в сирному бізнесі ще рано, вважають фахівці. Поки незрозуміло, наскільки виправдані надії сироварів на зростання продажів на внутрішньому ринку цієї осені, і чи зможуть скористатися схемами експорту виробники сирних продуктів. Та й передбачуване подорожчання сировини може «з’їсти» всю вигоду від очікуваного зростання цін на сир.
«Таким чином, ціни якщо і зростуть, то восени, а поки, розпродаючи запаси складів, основна маса виробників використовує колишні цінники. На внутрішньому ринку традиційні сири виробники віддають дистриб’юторам по 120-140 грн/кг. На експорт сир продають переважно по 3700-4300 $/т. А ціни зовнішніх продажів сирних продуктів, в залежності від варіацій схем експорту, варіюються в основному в діапазоні 1850-2100 $/т», — додають експерти.