Із закону про збереження українських лісів виключено заборону експорту дров

Із закону про збереження українських лісів виключено заборону експорту дров

Комітет Верховної Ради з питань промислової політики та підприємництва погодився з пропозиціями президента України про виключення із закону «Про збереження українських лісів та запобігання неналежному переміщенню необроблених лісоматеріалів» заборони експорту дров.

Із закону про збереження українських лісів виключено заборону експорту дров

Таким чином комітет погодився з пропозиціями президента до закону, — написав голова комітету Віктор Галасюк на своїй сторінці в Facebook.

Однак, за його словами, таке рішення прийнято не тому, що ці пропозиції правильні.

«Вони якраз йдуть всупереч інтересам України і базуються на неправдивих і штучних аргументах. Просто реалії такі, що на подолання вето голосів в залі недостатньо, і треба вибирати 2/3 перемоги або гарантовану поразку», — вважає голова комітету.

При цьому він констатує, що в переможних 2/3 завойована жорстка криміналізація контрабанди кругляка і норма про обмеження внутрішнього споживання лісу (25 млн куб. м/рік), яка дозволить гарантовано зберегти мораторій на експорт лісу-кругляка.

«Після повторного прийняття нашого закону №5495 парламентом опоненти мораторію будуть юридично позбавлені всіх козирів в грі проти України! А експорт дров ми обов’язково заборонимо згодом! Україна буде виробником і енергетично незалежною державою, а не донором сировини і талантів для країн-сусідів!», — написав Галасюк.

3 липня Верховна Рада прийняла в цілому законопроект (№5495), яким, зокрема, обмежила внутрішнє споживання необробленого лісоматеріалу 25 млн куб. м в рік і тимчасово заборонила експорт дров (відповідні правки були внесені до другого читання).

Крім цього, суттєво посилено адміністративну та кримінальну відповідальність за незаконну вирубку лісу і його подальший експорт поза митним контролем (контрабанду).

В кінці липня президент України Петро Порошенко наклав вето на прийнятий Верховною Радою закон і повернув його до парламенту зі своїми пропозиціями.

«Президент України повністю підтримує посилення кримінальної відповідальності за контрабанду лісу. Але не підтримує лобістські схеми, які потрапили в закон між першим і другим читанням, зокрема норми, що суперечать Угоді України і ЄС про зону вільної торгівлі», — коментували це в прес-службі адміністрації президента.

Раніше Віктор Галасюк висловлював iAgro свою позицію щодо ветування президентом закону №5495.