UPD: За оперативними даними Нацполіціі, на борту було двоє пілотів: 1956 і, 1948 року народження.
Як стало відомо iAgro від джерел в правоохоронних органах, вертоліт належить одному з найбільших в Україні сільськогосподарських холдингів — «Миронівський Хлібопродукт». Хто був пасажиром гелікоптера, який зазнав катастрофи, співрозмовник видання не уточнив, проте висловив сумнів, що це був Юрій Косюк.
Проте загальновідомо, що Юрій Косюк на свої підприємства, розташовані по всій Україні, добирається на вертольоті.
Вертолітний майданчик розташований на території холдингу МХП. «Тут же — вертолітний майданчик. І я також цього не соромлюся. Прямо звідси люди відлітають. Це безпечніше, дешевше, швидше. Люди, таким чином, стають ефективнішими», — говорив Косюк в недавньому інтерв’ю.
У повідомленні Поліції Києва на Facebook зазначено, що «вертоліт цивільний і належить приватній фірмі».
Зараз на місці падіння вертольота в Києві працюють правоохоронці.
«Інформація про падіння вертольота на Трухоновом острові в чергову частину Дніпровського управління поліції надійшла в 7:22. На місце події відразу направили наряди поліції, рятувальників і лікарів. Слідчо-оперативна група проводить огляд місця події. В результаті падіння двоє осіб отримали тілесні ушкодження, їх госпіталізують. Інформація про стан їх здоров’я уточнюється. Попередньо відомо, що вертоліт цивільний і належить приватній фірмі. Поліцейські встановлюють обставини події, спілкуються зі свідками і очевидцями. Вирішується питання про відкриття кримінального провадження», — повідомила прес-служба поліції.
Юрій Косюк користується вертольотом вже більше десяти років. У 2007 році він розповідав одному з українських видань про процес вибору повітряного судна: «Багато консультувався з фахівцями в цій сфері. В результаті такої «розвідки» вибір зупинив на гелікоптері Bеll 430 виробництва американської компанії Bell Helicopter», — сказав бізнесмен.
Відзначимо, що не відомо, чи змінив він відтоді вертоліт.
Максимальна швидкість польоту Bell 430 досягає 270 км/ч, а швидкість польоту в крейсерському режимі складає близько 264 км / ч. Вартість нової моделі – близько $ 3,5 млн.
Також бізнесмен підкреслював, що не планує вчитися пілотній справі. «Мене повністю влаштовує мій пілот, та й вважаю, що кожен повинен займатися своєю справою», — зауважив він.
Довідка
МХП — вертикально інтегрований холдинг, найбільший виробник м’яса птиці в Східній Європі. Серед напрямків діяльності — рослинництво, садівництво, м’ясопереробка. Земельний банк МХП становить близько 370 тис. га. З 2008 року акції компанії котируються на Лондонській фондовій біржі під тікером MHPC.
Чистий прибуток МХП в 2017 році зріс в 3,3 рази — до 230 млн доларів у порівнянні з 2016 роком, виторг — на 13,4% — до 1,288 млрд доларів. Засновник і основний бенефіціар — Юрій Косюк.
Фото: Поліція Києва.