Про це повідомляють AgroNews.
Безпілотник під назвою Nile-T18 здатен вносити пестициди і добрива на рисове поле приблизно за 15 хв., в той час як аналогічна важка ручна робота займе понад годину.
В умовах браку робочої сили у японських селах, коли молоді люди їдуть в міста, пристрій стане у нагоді літнім фермерам, які не здатні самотужки обробляти великі рисові поля.
«Оскільки ми стикаємося з браком фермерів наступного покоління, наша місія — придумати нові ідеї для підвищення продуктивності і доходів фермерів за рахунок впровадження передових технологій, таких як дрони», — заявив голова JA Miyagi Tome Сакакибара. За його словами, середній вік фермерів у кооперативі становить 67-68 років, і через 4-5 років вони припинять займатися фермерством.
У порівнянні з більш великими радіокерованими міні-вертольотами вартістю близько 15 млн ієн ($135 758) з обладнанням для розпилення пестицидів, безпілотний літальний апарат має меншими габаритами і набагато дешевше, його ціна становить близько 4 млн ієн ($ 36,1 тис.).
Дроном можна керувати за допомогою iPad з встановленим простим у використанні програмним забезпеченням. ПО також дозволяє провести візуальний аналіз рисових стебел і визначити, скільки пестицидів або добрив потрібно внести на даному полі.
Nileworks планує почати продаж сільськогосподарських дронів в травні наступного року. У перший рік намічено випустити 100 дронів, а протягом п’яти років — до 4000 штук.
Нагадаємо, iAgro писав, що зміниться і українському АПК з введенням нових правил використання дронів.