Екстрадиція екс-гендиректора агрохолдингу «Мрія» Миколи Гути може відбутися протягом найближчих шести місяців. Про це iAgro повідомили в прес-службі агрохолдингу «Мрія».
«Швейцарський суд прийняв рішення про екстрадицію Миколи Гути у 2016 році. Рішення суду буде виконано після розгляду Швейцарією запиту про політичний притулок, яке подано Гутою», — сказано у відповіді компанії. У прес-службі також уточнили, що остаточне рішення з цього питання швейцарською владою ще не прийнято.
За словами юристів агрохолдингу «Мрія», кримінальне переслідування Миколи Гути в Україні та за кордоном здійснюється за ініціативою та в інтересах кредиторів «Мрії», які фінансували компанію в період, коли її власниками були члени сім’ї Гут. «З моменту зміни власника« Мрії» юридичним супроводом процесу займаються юридичні радники кредиторів», — наголошується в листі.
Нагадаємо, проблемний український агрохолдинг «Мрія» придбали інвестори з Саудівської Аравії — великий інвестфонд SALIC (The Saudi Agricultural & Livestock Investment Co.). Про старт угоди було офіційно оголошено 12 вересня 2018 року під час зустрічі нових інвесторів з президентом України Петром Порошенко, а закрити її планується 31 жовтня.
Агрохолдинг був створений Іваном Гутою, уродженцем с. Васильківці Гусятинського району Тернопільської області, зумів з голови колгоспу «Перемога» стати одним з найбільших агробізнесменів країни. Микола Гута — старший син Івана Гути, влився в керівництво сімейним бізнесом в 2002 році. Після дефолту «Мрії» Микола Гута виїхав за межі України, був оголошений в розшук українським МВС і Інтерполом і, влаштувавшись в Швейцарії, попросив в цій країні політичного притулку.
Довідка
«Мрія» — вертикально інтегрований агропромисловий холдинг, заснований в 1992 році Іваном Гутою. На сьогодні його земельний банк становить 165 тис. га. Потужності елеваторів і зерносховищ агрохолдингу оцінюються в 380 тис. тонн.
У серпні 2014 «Мрія» повідомила про прострочену виплату близько $9 млн процентного доходу і близько $120 млн в рахунок погашення боргу за її зобов’язаннями. Сукупна заборгованість перед усіма фінансовими кредиторами з урахуванням гарантій, наданих пов’язаним з сім’єю Гут компаніям, на момент оголошення дефолту агрохолдингу становила близько $1,3 млрд.
На початку лютого 2015 року операційний контроль над агрохолдингом перейшов до кредиторів, які обрали нове керівництво, а у вересні 2016 року комітети кредиторів і бондхолдерів агрохолдингу погодили умови реструктуризації боргового портфеля компанії, який становив $1,1 млрд. Боргова операція завершилася в серпні 2018 року, за її підсумками загальне боргове навантаження «Мрії» знизилося з $1,1 млрд до $309,5 млн, з яких $49,3 млн є реструктуризований забезпечений борг, $208,1 млн реструктуризований незабезпечений борг (еврооблігації), $46 млн робочий капітал і $6,1 млн нові лізингові програми на закупівлю обладнання.