Аграрії об'єктивно очолили інвестиційний бум в Україні — Мартинюк

Аграрії об’єктивно очолили інвестиційний бум в Україні — Мартинюк

У першій половині 2018 року сільське господарство продовжило випереджати національну економіку України за більшістю базових показників — темпами збільшення аграрного ВВП, капітальними інвестиціями та у частці аграрних угод в загальній кількості M&A.

Аграрії об’єктивно очолили інвестиційний бум в Україні — Мартинюк

Про це написав перший заступник міністра аграрної політики і продовольства України Максим Мартинюк в своєму блозі на «Економічній Правді».

За даними Держстату, за перше півріччя поточного року український АПК зріс в реальному вираженні (щодо першого півріччя 2017 го) на 11%, в той же час, реальний ВВП в цілому — всього на 3,5%.

За перше півріччя 2018 року капітальні інвестиції в АПК склали 26,9 млрд грн. Це 12,6% від усіх капітальних інвестицій в українську економіку.

За оцінками KPMG, всього в минулому році обсяг M&A-операцій в АПК склав $452,5 млн. Або 41% від загальної суми даного сегмента операцій (в порівнянні з усього 15% в 2016-му). Виходячи з поточної динаміки можна бути впевненим, що така ж галузева структура M&A збережеться і в 2018-му році, пише заступник міністра.

Мартинюк припустив, що з огляду на економічне зростання, що в цілому почалося в країні, розрив за підсумками року скоротиться, проте не настільки, щоб нівелювати явне лідерство АПК за темпами зростання серед інших галузей.

«Сільське господарство за сукупністю факторів є і буде в короткостроковій перспективі найбільш привабливою сферою для вкладень в Україні. У середньостроковій перспективі частка АПК у структурі інвестицій буде знижуватися. І це хороша новина, тому що свідчить про відновлення інших галузей національної економіки», — упевнений він.

За його словами, ринок землі мультиплікує привабливість агросектору в очах вітчизняних інвесторів, для яких буде доступно володіння землею на відміну від іноземців. Можна очікувати концентрації інвестицій в агротехнології та сервіси, а також зміни в переліку провідних гравців. «Ще місяць тому я б відстоював тезу, що сектор залишатиметься вотчиною ТОП-20 вітчизняних найбільших гравців і буде стабільний у своїй монолітності, однак поява SALIC дала зрозуміти, що майбутнє може виявитися набагато непередбачуванішим і цікавішим», — вказав Максим Мартинюк.

Нагадаємо, 12 вересня компанія The Saudi Agricultural & Livestock Investment Co. (SALIC), яка спеціалізується на інвестиціях в сільгоспвиробництво, придбала український агрохолдинг «Мрія». Як пізніше стало відомо, саудівські інвестори заплатили за «Мрію» $242 млн.