Петро Гадз: «Ми оскаржимо рішення прокуратури про вилучення половини нашої землі»

Петро Гадз: «Ми оскаржимо рішення прокуратури про вилучення половини нашої землі»

Суд визнав недійсним договір про спільну діяльність між фермером і Бучацьким агроколеджем

Петро Гадз: «Ми оскаржимо рішення прокуратури про вилучення половини нашої землі»

Керівник фермерського господарства «Гадз» Петро Гадз має намір оскаржити рішення Господарського суду Тернопільської області, який зобов’язав компанію звільнити земельну ділянку площею 520 га, що належить Бучацькому коледжу Подільського державного аграрно-технічного університету. Цю ділянку ФГ «Гадз» використовує на підставі договору про спільну діяльність, розповів iAgro Петро Гадз, коментуючи повідомлення прокуратури Тернопільської області, яка через суд домоглася визнання договору недійсним.

«Нікому ми цю землю не віддамо, а це рішення суду ми оскаржимо. І правда буде на нашому боці – це 100%», – сказав Петро Гадз.

За даними прокуратури, договір про спільну діяльність між коледжем і фермерським господарством на цій ділянці суд визнав недійсним, оскільки допуск приватного агровиробника суперечить чинному законодавству. Прокуратура звернулася до суду після перевірки того, як захищаються «інтереси держави в сфері охорони дитинства».

«Цю ділянку ніхто ж не вкрав – вона залишається у власності держави, і знаходиться в користуванні агроколеджу. Але, напевно, декому цікаво цю землю відібрати і віддати в користування іншому», – вважає Петро Гадз.

За словами керівника фермерського господарства, за використання землі він виплачує орендну плату коледжу, який отримав можливість на ці гроші поліпшити свою матеріальну базу. Також на цій землі працюють до 300 осіб, а учні коледжу проходять практику. «Прийшов до мене директор коледжу і запропонував співпрацю, тому що, маючи всього лише один трактор і одну стару сівалку, він не міг нормально навчати студентів, як правильно обробляти землю. А на сьогодні там навчаються майбутні агрономи, зоотехніки, механізатори. Ми ж маємо абсолютно інших, підготовлених студентів», – сказав він.

Петро Гадз уточнив, що на ділянці вирощуються яблука, груші, сливи, а також пшениця і кукурудза, а частина продукції – експортується, приносячи країні валютну виручку. Всього у фермерського господарства – 960 га землі, і 520 з них – це земля коледжу, на використання якої він має відповідний договір.