Агрохолдинг «Мрія» завершив збирання врожаю картоплі з площі 634 га. Середня врожайність культури по компанії склала 377 ц/а, що є більше планових показників.
Повідомлення компанії передає AgroPortal.
У поточному сезоні «Мрія» вирощувала продовольчі і крохмальні сорти Романо, Вінета, Опал, Каррера, Сифра, Евростарч, Сюзанна.
«Ми неодноразово наголошували на тому, що картопляний напрямок є стратегічним для« Мрії». З цієї причини «Мрія» цілеспрямовано збільшує площі під цією культурою: з 92 га в 2017 році до 634 га в 2018. У наступному році ми плануємо відвести під цю культуру вже 2038 га», — сказав операційний директор агрохолдингу« Мрія »Андрій Григоров.
За його словами, для реалізації довгострокової стратегії по картопляному напрямку в 2017 році компанія на 100% оновила насіннєвий матеріал, закупивши насіння еліти в Німеччині і Нідерландах.
Частина врожаю картоплі цього року буде реалізована зовнішнім покупцям, а частина — використана як насіннєвий матеріал, уточнили в «Мрії»
Агрохолдинг «Мрія» є одним з провідних виробників і селекціонерів картоплі в Україні. Для зберігання картоплі агрохолдинг використовує власні сучасні картоплесховища загальним обсягом близько 52 тис. т, обладнані сортувальними лініями і системою контролю вологості і температури. В активах компанії також є крохмальний завод в Тернопільській області, здатний переробити до 600 т картоплі на добу.
Нагадаємо, а минулого тижня АМКУ дозволив Salic купити Мрію.
Довідка
«Мрія» — вертикально інтегрований агропромисловий холдинг, заснований в 1992 році Іваном Гутою. Земельний банк холдингу становить 165 тис. га. Потужності елеваторів і зерносховищ — 380 тис. тонн.
У серпні 2014 «Мрія» повідомила про прострочену виплату близько $9 млн процентного доходу і близько $120 млн в рахунок погашення боргу за її зобов’язаннями. Сукупна заборгованість перед усіма фінансовими кредиторами з урахуванням гарантій, наданих пов’язаним з сім’єю Гут компаніям, на момент оголошення дефолту агрохолдингу становила близько $1,3 млрд.
На початку лютого 2015 року операційний контроль над агрохолдингом перейшов до кредиторам, які обрали нове керівництво, а у вересні 2016 року комітети кредиторів і бондхолдерів агрохолдингу погодили умови реструктуризації боргового портфеля компанії, який становив $1,1 млрд. Боргова операція завершилася в серпні 2018 року, за її підсумками загальне боргове навантаження «Мрії» знизилося з $1,1 млрд до $309,5 млн, з яких $49,3 млн є реструктуризованим забезпеченим боргом, $208,1 млн реструктуризованим незабезпеченим боргом (еврооблігації), $46 млн робочим капіталом і $6,1 млн новими лізинговими програмами на закупівлю обладнання.
Salic UK у вересні 2018 року анонсував покупку українського агрохолдингу.
Після завершення угоди «Мрія» продовжить операційну діяльність в Україні разом з дочірньою компанією Salic UK — CFG.
Радниками «Мрії» при підготовці угоди, а також кредиторами в процесі реструктуризації боргу агрохолдингу виступили Rothschild & Co (Франція), ICU, FinPoint (обидві — Україна), а також юрфірма Hogan Lovells (Великобританія).
SALIC заснована в 2012 році. Її єдиним акціонером є Державний інвестиційний фонд Саудівської Аравії. Компанія інвестує у виробництво сільськогосподарської та тваринницької продукції.
CFG працює в Україні з 2006 року, обробляє 45 тис. га у Львівській та Тернопільській областях.