Про це Володимир Бондар розповів у інтерв’ю виданню Укрінформ.
«Я не можу погодитися з тим, що до корупції причетна держава. Абсолютно неправдиве твердження. У який спосіб? Невже держава видає якісь злочинні укази, постанови чи рішення, які спонукають до корупції? Якщо лунають звинувачення, то вони мають бути чіткими і мати конкретного адресата», — сказав він.
Щодо звинувачень, наведених у дослідженнях Earthsight, всі вони на думку В. Бондаря, загальні, розмиті й необгрунтовані, а наведені у ньому цифри потребують корекції.
Заступник голови Державного агентства лісових ресурсів України підкреслив, що автори дослідження не спілкувалися ні з ним, ні з іншими представниками держпідприємств, а також з представниками лісівничої науки. Також він висловив припущення, що британці і зовсім не бували в Україні, а свої висновки писали на основі інтернет-статей.
«Я дивився список джерел: з більше 400 посилань переважають повідомлення преси чи інтернет-видань. І в самому тексті так званого дослідження дані щодо нелегального експорту навіть не відповідають даним на графіках, які в ньому опубліковані», — зазначив В. Бондар.
Також він припустив, що Earthsight могли діяти за замовленням представників бізнесу, яким не подобається державна процедура законного експорту лісу.
Крім того, дослідження, на його думку, послужило підставою для проведення декількох урядових засідань. Підставою для звинувачення України, як держави, і занесення її до «чорного списку» країн, з якими складно працювати. Це спричинило серйозний міжнародний скандал, бо висновки містили звинувачення всієї галузі.
«Не когось персонально, а всю галузь звинуватили в непрофесійності, в невмінні працювати», — сказав він.