Лідер гурту «Воплі Відоплясова» і засновник фестивалю «Країна мрій» Олег Скрипка 16 листопада презентує перші авторські вина під ТМ «Країна мрій». Ділянку з культивованою лозою співакові надало ТОВ «Виноробна компанія Шато Чизай».
За його словами, вже виготовлено по 10 тис. пляшок авторського білого і рожевого вина, яке буде реалізовуватись в ресторанах.
Це не єдиний випадок, коли популярна особистість вирішує зайнятися виноробством. iAgro згадав найвідоміших медіаперсон, які вирощують виноград і випускають вино під власними торговими марками.
Нинішній президент США — не перший гарант, який зв’язався з виноробством. Слава про пристрасті Томаса Джефферсона, третього президента Сполучених Штатів, до колекціонування і пропаганди винної культури, жива досі.
Як справжній бізнесмен, Дональд Трамп не міг пройти повз вигідної угоди: в 2011 році він купив особняк Albemarle у Вірджинії, який через борги колишньої власниці продавався за «якихось» $6,2 млн. Крім 45 спалень, Трампу дісталося 80 га виноградників, вирощених енологом з Бордо Мішелем Роланом, і власна виноробня.
Маючи в своєму розпорядженні таке багатство, Трамп відмовився від початкової ідеї відкрити в особняку готель, а запустив власну винну лінійку під брендом Trump Winery, на чолі якої стоїть син президента Ерік.
В середньому ящик вина з президентської виноробні продається по $300, а ігристе Blanc des Blancs з Шардоне було головним вином на весіллі Челсі Клінтон.
Цікаво, що сам Дональд Трамп ніколи не пробував вина з власної виноробні, адже не п’є алкоголь з 1981 року — після смерті рідного брата від алкоголізму.
Коли актор вирішив зайнятися виноробством, він розглядав тільки французький регіон Бордо, оскільки не вважав інші місцевості гідними. Ціни в Бордо і так були позамежними, до того ж, кожен впізнавав «Горця» з 1990-х, і тому пропозиції надходили одна дорожча за іншу.
Крістофер вже було відмовився від ідеї стати виноробом, коли познайомився срібним призером Всесвітнього конкурсу сомельє Еріком Бомаром. Той порекомендував акторові долину Рони, в той час набагато менш відому, ніж Бордо і Бургундія. Так вони стали співвласниками виноробні Domaine de la Grand’Ribe в 45 км від Авіньйона. Перша партія вин в 1997 році продавалася за 5 євро і мала успіх.
Зараз на виноробні виробляються вина без пестицидів і хімічних добавок з сертифікатом Ecocert. Ламберт щороку особисто присутній під час збору винограду і на святі врожаю в Авіньйоні.
Сільвіо і Джоан Чікконе вирощують виноград винних сортів Піно Гріджіо, Каберне Фран і Шардоне на березі озера Мічиган, виробляючи вино на власній виноробні Ciccone Vineyard and Winery. На сайті підприємства неможливо знайти жодної згадки про Луїзу Чікконе, дочку виноробів, більше відому під псевдонімом Мадонна.
Її батько всіляко намагався розділити славу дочки і власний бізнес. Однак, коли в 2004 році виноробня опинилася на межі банкрутства, саме пожертвування співачки врятувало сімейну справу.
З урожаю наступного року було виготовлено вино з фотографією нового альбому Мадонни і її підписом на етикетці. 11 тисяч пляшок по $40 кожна були розпродані за кілька днів.
Пам’ятаючи про своє каліфорнійське коріння, актриса придбала виноробню Carmel Road, що знаходиться в прохолодній долині Каліфорнії. Разом з виноробом Крісом Като вона запустила лінійку вин з Піно Нуар і Піно Гріджіо під брендом Barrymore.
Зараз Дрю працює над відновленням іміджу сорту Мерло, яке в США недолюблюють після сумнозвісної в колі виноробів фрази «Anything but Merlot».
Колишня солістка The Black Eyed Peas, Фергі Фергюсон, непогано розбирається в бізнесі. У дівчини кілька агентств нерухомості, власна лінія духів в AVON, частка в бренд низькокалорійної горілки Voli. Крім того, Фергі належить футбольний клуб Miami Dolphins. На тлі цього виноробня Ferguson Crest в Санта-Барбарі виглядає вельми скромно, але для Фергі це не бізнес, а сімейна справа.
Виноробню співачка придбала, коли її батько Пет в 2006 році кинув роботу тренером і захотів займатися на пенсії виноградом. Сімейство Фергюсон на схилах Санта-Інес висадили сорти Сіра, Мерло, Гренаш, Віонье і Каберне Совіньон. Під керівництвом енолога Джої Тенсли вино з сорту Сіра від Ferguson Crest увійшло в топ-100 рейтингу престижного журналу Wine Spectator.
Кожен свій виступ на сцені Фергі Фергюсон завершує келихом вина з власної виноробні.