Конституційний суд України відмовився оцінювати мораторій на продаж землі щодо того, чи відповідає він Основному закону. Засідання, на якому суд розглянув відповідне подання народних депутатів Верховної Ради, відбулося 1 листопада.
Про це повідомила прес-служба Конституційного суду України.
Винесено постанову Великої палати Конституційного суду України про відмову у відкритті конституційного провадження у справі.
Питання про відкриття конституційного провадження у справі розглядалося за поданням 69 депутатів Верховної Ради. Народні обранці хотіли з’ясувати, чи відповідає Конституції положення пунктів 14 і 15 розділу 10 “Перехідні положення” Земельного кодексу України”. Саме в цих пунктах йдеться про заборону внесення права на земельну частку (пай) до статутних капіталів господарських товариств, а також про заборону купівлі-продажу земельних ділянок.
Нагадаємо, що Верховна Рада 7 грудня 2017 прийняла в цілому законопроект №7350, який продовжує мораторій на продаж земель сільгосппризначення до 1 січня 2019 року. Група з 55 народних депутатів в лютому 2017 року звернулася до Конституційного суду з питання скасування мораторію на продаж земель сільгосппризначення.
У лютому 2018 року Конституційний суд України відмовив у відкритті конституційного провадження про скасування мораторію.
ЄСПЛ наприкінці травня ухвалила рішення про те, що постійне продовження в Україні мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення порушує права людини.
22 серпня набуло чинності рішення Європейського суду, згідно з яким мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення визнано таким, що порушує права людини. Рішення прийнято в рамках так званої справи «Зеленчук і Цицюра проти України». Суд постановив, що держава не забезпечила справедливий баланс між загальними інтересами суспільства та майновими правами заявників.
У вересні Олексій Мушак звернувся до Конституційного суду з вимогою скасувати земельний мораторій як такий, що порушує права і свободи українців. Подання до Конституційного суду з вимогою скасувати земельний мораторій як такий, що порушує права і свободи українців було зроблено від імені 69 депутатів.
Раніше Олексій Мушак розповів iAgro, чому не обмежився відмовою Конституційного суду і продовжив спроби боротьби з мораторієм.