“Кернел”, одна з найбільших українських аграрних груп, планує у 2018/2019 МР (маркетинговий рік, липень-червень) збільшити обсяги заготівлі зернових на 18%- до 3,9 млн тонн
Повідомлення прес-служби компанії передає Інтерфакс-Україна.
Згідно з повідомленням, з початку сезону елеватори “Кернел” прийняли понад 2 млн тонн зерна нового врожаю, обсяг заготівлі зернових зріс на 10%. При цьому 73% від загального обсягу зерна склала продукція агробізнесу “Кернел”.
Найбільш завантажені елеватори у Хмельницькій, Полтавській, Сумській областях. Найбільше зростання заготівлі зерна компанія відзначає по кукурудзі та соняшнику.
За даними прес-служби, валовий збір зерна озимої пшениці склав понад 521 тис. тонн, при цьому недобір урожаю становив 10%. Збиральна кампанія пізніх ярих культур ще триває, але “Кернел” очікує, що результати врожайності всіх ярих культур будуть вище планових показників. Зокрема, урожайність соняшника перевищила планову на 8%, сої – майже на 30%, кукурудзи (по зібраним площам) – на 17%.
У компанії відзначають, що високий урожай ярих культур створює підвищений тиск на всю логістику і призведе до затягування строків жнив.
За інформацією прес-служби “Кернел”, компанія також планує в наступному маркетинговому році ввести два зернових елеватора в Біловодді (Сумська обл.) та Ніжині (Чернігівська обл.).
Ніжинський елеватор стане найбільшим в інфраструктурній мережі “Кернел”. Показники приймання складуть 10 тис. тонн на добу, сушіння – 5,2 тис. тонн на добу. Загальний обсяг одноразового зберігання елеватора становитиме 113 тис. тонн.
“Кернел” в 2018 фінансовому році (ФР, липень-2017 — червень-2018) скоротив чистий прибуток в 3,2 рази — до $55,95 млн порівняно з 2017 ФР. Виторг за цей період зріс на 10,8% — до $2,403 млрд, EBITDA скоротилася на 30,3%, до $222,5 млн.
Довідка
“Кернел” – провідний виробник і постачальник сільськогосподарської продукції з регіону Чорноморського басейну на світові ринки. Вертикально інтегрована структура компанії будується на тісно пов’язаних між собою бізнес-сегментах: виробництво, експорт і внутрішні продажі соняшникової олії; рослинництво; експорт зернових культур; надання послуг щодо зберігання і перевалки зерна на елеваторах і портових терміналах. Земельний банк “Кернел” в Україні становить 550 тис. га.