Агрохолдинг “Укрлендфармінг” має намір до кінця 2018 року оновити пропозицію щодо реструктуризації боргів.
Про це повідомив заступник гендиректора агрохолдингу Ігор Петрашко, передає Інтерфакс-Україна.
“Ми знаходимося в процесі переговорів, предметних підписаних договорів з реструктуризації на даний момент немає. Ми базуємо підхід до реструктуризації на наявному грошовому потоці, маємо намір оновити пропозицію ближче до кінця року на підставі 2017 року і першої половини 2018 року”, — пояснив він.
За його словами, переговори з реструктуризації проходять “без активних проривів, але і негативних моментів”.
“Наше останнє речення — списання 50% забезпеченим кредиторам, і 70% — незабезпеченим кредиторам при ставці 8% на 10 років. Більшість міжнародних кредиторів, зрозуміло, незадоволені цією пропозицією, але ставляться до неї з розумінням, тому що це об’єктивна реальність”, — розповів І.Петрашко.
За його словами, компанія не розраховує підписати договори реструктуризації за єврооблігаціями або з експортними кредитними агентствами, як і з українськими державними банками, до кінця року.
“З огляду на те, що до кінця року залишилося 1,5 місяці, ми не очікуємо підписання. У нас є договори з індивідуальними кредиторами, але вони не є основними. Істотні кредитори очікують, хто зробить перший крок”, — пояснив І.Петрашко.
Він додав, що компанія рухається в правильному напрямку щодо співпраці з кредиторами, оскільки “немає жодного суттєвого судового процесу”.
За його словами, сума боргів компанії складає близько $2 млрд.
“У 2017-2018 роках ми не виплачували кредиторам активно, тому до суми кредитів додаються відсотки. Якщо взяти на останню звітну дату — це близько $2 млрд: “тіло”— $ 1,6 млрд, решта — накопичені відсотки, реструктуризація тощо. З цієї суми єврооблігації — близько $ 830 млн ( “тіло” — $ 700 млн, плюс невиплачені відсотки)”, — пояснив І.Петрашко.
Довідка
“Укрлендфармінг” є найбільшим агрохолдингом в Євразії. Займається вирощуванням зернових, виробництвом яєць і яєчних продуктів, вирощуванням великої рогатої худоби, дистрибуцією техніки, добрив і насіння.
У структуру холдингу входять 16 елеваторів, 216 горизонтальних зерносховищ, п’ять насіннєвих заводів, 19 птахофабрик, 10 ферм з вирощування курей-несучок, три репродуктора, три селекційних господарства, шість комбікормових заводів, завод з виробництва яєчних продуктів “Імперово Фудз”, три склади тривалого зберігання яєць, шість цукрових заводів, 19 м’ясокомбінатів і два заводи з виробництва шкіри.
Власником агрохолдингу є бізнесмен Олег Бахматюк.