Днями індонезійська авіакомпанія змушена була відкласти авіарейс через те, що на борту літака виявився дуріан — на його нестерпний запах масово скаржилися пасажири. Близько двох тонн цього фрукта, який називають самим смердючим в світі, перевозилися в вантажному відсіку рейсу авіакомпанії Sriwijaya Air з Джакарти в Бенкулу.
Авіакомпанія пішла на поступки і вивантажила партію дуріана.
Дійсно, екзотичний фрукт має настільки специфічний аромат, що здатний викликати нудоту і головний біль. У країнах, де він росте, його заборонено проносити в готелі. Більш того, він заборонений до ввезення в Таїланд і В’єтнам.
Якщо закони, що забороняють ввезення фруктів з поганим запахом, можна пояснити, то заборона на деяку звичну для нас їжу часом дивує. iAgro зібрав список повсякденних продуктів, яким раді не скрізь — за них можна отримати штраф і навіть тюремне ув’язнення.
З 1938 року в США діє заборона на продаж і ввезення продуктів харчування, які містять неїстівні елементи всередині. Під це обмеження потрапило і улюблене дітьми всього світу «яйце з сюрпризом» Kinder Surprise італійської компанії Ferrero.
Згідно із законодавством США, нелегальне ввезення Kinder Surprise на територію країни обкладається штрафом в $2500 за кожне яйце. Але це не дуже зупиняє контрабандистів, до того ж, не всі знають про таку заборону. Тільки в 2012 році прикордонники вилучили у тих, хто в’їжджав у США 60 тисяч шоколадних яєць.
У 2013 році були розроблені нові стандарти шоколадних яєць: в кожному яйці обов’язково повинна бути пластикова капсула, що розділяє його навпіл. У кожної капсули є бортики, які виступають між половинками шоколаду, тому навіть маленькій дитині буде зрозуміло, що всередині щось є. Крім того, всередину капсули можуть бути поміщені тільки нерозбірні іграшки великого розміру, щоб дитина не могла їх проковтнути або вдавитися їх деталями. Ці яйця дозволили продавати в США, ввезення ж звичних нам «кіндерів» досі обкладається штрафом.
Сінгапур — економічне диво ХХ століття, але його також називають країною заборон. І одна з найпопулярніших — на ввезення жувальної гумки.
У заборони є своя передісторія: як тільки в Сінгапурі з’явилося метро, вандали стали заклеювати автоматичні двері жуйкою, після чого з ладу вийшло кілька десятків вагонів. До того ж, в жаркому кліматі країни жувальні гумки, виплюнуті на асфальт, липли до шин машин і підошов черевиків, створюючи дискомфорт для місцевих жителів і туристів. У 1992 році уряд Сінгапуру вирішив цю проблему по-азійському радикально: повністю заборонивши ввезення жувальної гумки для продажу і особистого користування.
За ввезення жуйки для особистого вживання призначений штраф до 100 000 сінгапурських доларів (2 млн гривень). Штраф можна змінити на тюремне ув’язнення довжиною в рік.
До речі, жуйку на територію Сінгапуру можна не тільки ввозити — її заборонено і жувати. Але штраф за це обійдеться в «якихось» 500 сінгапурських доларів (10 000 гривень).
Взагалі-то, ця порада стосується всіх фруктів, але найчастіше мандрівники ловляться саме на яблуках. Справа в тому, що в США і Австралію заборонено ввозити незадекларовані фрукти.
Так, яблуко, упаковане в рюкзак для перекусу, тисячі разів полегшувало гаманці мандрівників на суми від 250 до 1800 доларів.
Купівля пляшки хорошого віскі в Duty Free — одна з туристичних традицій українців. Тільки якщо шлях лежить не на Мальдіви! Ввезення будь-якого алкоголю в Мальдівську Республіку суворо заборонено, як в багажі, так і купленого в Duty Free. Під заборону також потрапляє свинина і будь-які продукти з неї. Штраф за ввезення алкоголю — 500 $.
Зате до ввезення дозволена будь-яка сума грошей. Свинини не обіцяємо, але алкоголь за них на Мальдівах точно можна буде купити. До речі, розпивати його в республіці дозволено тільки на території готелів.