Проект модернізації Харківського тракторного заводу (ХТЗ), інвестиції в який можуть скласти близько $2-3 млрд, передбачає створення на його базі багатофункціональної екосистеми для бізнесу, що включає потужний індустріальний парк, комплекс з наукової, технологічної та технічної бази для реалізації інноваційних проектів (технопарк), а також інші об’єкти, включаючи логістичний, освітній і дослідницький центри, повідомляється на сайті ХТЗ.
“У нас зараз намічається великий проект з реконструкції ХТЗ. Я думаю, що це інвестиції близько 2-3 млрд доларів. Почали ми вчора, а будемо продовжувати роки. Це буде дуже цікаво з точки зору професійного застосування. Мені завжди подобаються проекти, які тримають в тонусі “, — наводяться в повідомленні слова власника групи DCH, в яку входить ХТЗ, Олександра Ярославського на зустрічі з журналістами.
До реалізації проекту будуть, зокрема, залучені студенти і вчені Харкова.
О.Ярославський повідомив, що середньострокова програма розвитку підприємства, яка реалізується зараз, передбачає інвестиції групи DCH в розмірі близько 230 млн грн.
“Основний акцент ми зробили на модернізацію тракторів. Практично більше 200 нововведень в моделі. Модель якісно змінилася зовні і внутрішньо, тому трактор став більш конкурентоспроможним”, — пояснив О. Ярославський.
Він повідомив, що в поточному році з конвеєра зійде близько 800 нових машин, приблизно такі ж обсяги плануються на наступний рік: завод не працює “на склад”, а виробляє продукцію відповідно до портфеля замовлень.
“Ми закінчуємо цей рік, і ставимо такі ж плани, як мінімум. Щороку, кожного разу з ХТЗ мені створюють складнощі і проблеми. Раніше це був біг з перешкодами, тепер плавання в басейні без води. Тим цікавіше, тим веселіше. У мене є відповідальність за колектив, колектив повинен бути з зарплатою, а я — знаходити варіанти для вирішення”, — зазначив бізнесмен.
О.Ярославський нагадав, що основний ринок збуту ХТЗ — Україна. У меншій мірі — зарубіжні ринки.
“З урахуванням того, що ринки були загублені, нам доводиться їх відновлювати. Але цей процес займе певну кількість часу. До роботи нам не звикати. Підприємство цікаве, ХТЗ — лідер українського машинобудування і без уваги не залишиться”, — підкреслив О.Ярославський.
За інформацією на сайті компанії, раніше директор ХТЗ Андрій Коваль повідомляв, що в поточному році завод збільшив реалізацію продукції по Україні на 40%.
ХТЗ, яким володіє група DCH, найбільший в Україні виробник сільськогосподарської техніки, в 2016 році вимушено простоював, а в 2017 році відновив роботу в лютому, розраховуючи вийти на випуск 150 тракторів на місяць.
Всього за 2017 рік було випущено 794 трактори. Чистий дохід ХТЗ в 2017 році виріс в 3,2 рази до попереднього року, до 713,34 млн грн, чистий прибуток — 203,06 млн грн проти збитку 667,36 млн грн.