18 листопада працівники сільського господарства України відзначатимуть своє професійне свято. Напередодні цього iAgro зібрав десять цифр, які найбільш яскраво характеризують сучасний аграрний сектор і його вагу в загальній економічній «картині дня».
42 млн га
- таку площу займають сільськогосподарські угіддя в Україні, це становить 70% загального земельного фонду. Майже 80% сільхосппугідь складають рілля і багаторічні насадження.
17%
- таку частку ВВП формує аграрний комплекс України (з урахуванням переробної промисловості). У той же час дотації аграріям з держбюджету становлять 1% ВВП.
17,9 млрд долларов
- на таку суму в 2017 році Україна експортувала аграрної продукції. У порівнянні з 2016 роком експорт продукції АПК зріс більш ніж на 16%.
190
- в таку кількість країн експортується аграрна продукція, вироблена в Україні.
Более 67 млн тонн
- зернових буде зібрано в Україні в поточному році. 65 млн тонн вже зібрано, і ще близько 3 млн тонн залишається на полях. Для порівняння, сталі українські металурги виплавляють в рік трохи більше 22 млн тонн.
10,4 млн тонн
- сирого молока було вироблено в 2017 році.
20 место
- займає Україна в світі за площею сільськогосподарських угідь, на яких виробляється органічна продукція. Серед європейських країн у нас — 11-е місце.
5,8 млрд долларов
- налічує стан 32 найбагатших українців з ТОП-100, які заробили свої капітали в аграрній сфері і суміжних галузях.
484 тыс. украинцев
- зайняті в сільському, лісовому і рибному господарстві станом на вересень 2018 року.
8,2 тыс. гривен
- становить середня зарплата працівника сільського господарства.