У Швеції винайшли біорозкладаний пластик з картоплі

У Швеції винайшли біорозкладаний пластик з картоплі

Шведський студент з Лундського університету Понтус Тернквіст винайшов пластмасу на основі картопляного крохмалю.

У Швеції винайшли біорозкладаний пластик з картоплі

Завдяки своєму винаходу дослідник є кандидатом на престижну премію Джеймса Дайсона, повідомляє AgroPortal.

«Мені було цікаво знайти рішення для використання одноразових пластикових матеріалів. Відправною точкою була розбіжність між часом використання виробів із пластику (20 хвилин) і терміном їх розкладання (450 років!)», — зазначивТернквіст.

В процесі роботи студент з Лундського університету слідував класичному науковому методу «проб і помилок».

«Спершу в своєму проекті, присвяченому біологічно руйнованому термопластику, я вирішив використовувати водорості. Однак, коли я підігрів їх, то отримав просто печені водорості. Тоді я спробував змішати водорості з картопляним крохмалем. Невелика частина цієї рідини впала на підлогу. Коли вона висохла, то сформувала свого роду плівку. Тому я вирішив зосередитися саме на цьому процесі», — додав шведський студент.

В результаті вийшов біорозкладаний картопляний пластик. Його можна використовувати для виготовлення будь-якого предмета, які зазвичай виробляють з одноразового пластику: від соломинок до столових приладів. По закінченню 2 місяців картопляний пластик перетворюється в компост.

Картопляний пластик виробляється з картопляного крохмалю і води. Обидві складові змішуються і нагріваються до тих пір, поки рідина не загусне. Після цього суміш виливають у форми і піддають дії тепла до тих пір, поки вона не ущільниться і не висохне. Залежно від кількості рідини, що додається в форми, матеріали можуть бути товстими, твердими або тонкими, як плівка.

«Даний матеріал термопластичний. А це означає, що його можна моделювати під впливом тепла і вологості. Винахід відкриває безліч можливостей дизайну, від форми до зовнішнього вигляду. Немає необхідності в надзвичайно високих температурах. Тому прес-форми можуть бути виготовлені з пластмаси, що в значній мірі знижує витрати в порівнянні з використанням металевих форм», — заявив Понтус Тернквіст.

Нагадаємо, в ЄС відмовляться від пластикових трубочок і вушних паличок. У Європі сподіваються, що закон про заборону одноразового пластику набуде чинності в усіх країнах-членах ЄС з 2021 року.